Menu

Na Facebooku se prý zase šíří červi

30.11.2010 14:48 | Redakce Chip + Přidat komentář
Na Facebooku se prý zase šíří červi

Na Facebooku se prý zase šíří červi | foto: CHIP

Podvodné aplikace píší za uživatele zprávy s odkazem na červa.

Podle ZDNet se na Facebooku zase objevily aplikace, které šíří červy. To opět podtrhuje skutečnost, že Facebook neprověřuje dostupné aplikace a ponechává na úsudku uživatelů — tedy i na vašem úsudku — co povolí a na co kliknou. Jako Češi jsme sice poněkud chráněni tím, že málokterý malware se obtěžuje mluvit česky, a když, pak je to čeština blbá z nějakého strojového překladače; jenže nemíváme jen přátele české…

V tomto případě podvodná aplikace poté posílá za uživatele stavové hlášky s připojenou zkrácenou adresou, na níž se skrývá záškodný GIF.

Zmíněná aplikace a její repliky tentokrát nachytaly především uživatele z Británie. S podobnými statusy od českých přátel se asi nesetkáte. Ale nedejte se ukolébat. Na českém Facebooku se také vyskytují aplikace přinejmenším podezřelé: má to být, dejme tomu, stránka, na které prý uvidíte, co jste ještě neviděli. Jenže najednou musíte nějaké aplikaci povolit přístup k vašemu profilu. Není vám to divné? Mělo by být.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení