Menu

Na obzoru jsou významné inovace Outlooku: co se změní pro uživatele Windows a dalších platforem

28.01.2022 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Na obzoru jsou významné inovace Outlooku: co se změní pro uživatele Windows a dalších platforem

Na obzoru jsou významné inovace Outlooku: co se změní pro uživatele Windows a dalších platforem | foto: Sigmund/Unsplash

Microsoft plánuje na letošní rok významnou aktualizaci aplikace Outlook. Podle důvěrných zpráv má být sjednocen vzhled pro různé platformy. Uživatelům Windows ale hrozí ztráta oblíbené aplikace.

Ať už pracujeme ve Windows, macOS, iOS nebo Androidu, oblíbený e-mailový program Outlook vypadá na každém systému trochu jinak. Na rozdíl od Wordu, Excelu, PowerPointu i jiných aplikací kancelářské sady, které jsou identické. Je to výzva jak pro vývojáře, tak i pro uživatele. Plány Microsoftu na uvolnění jednotné verze Outlooku ale nyní dostávají konkrétnější obrysy.

Podle informací expertky na problematiku Microsoftu, Mary-Jo Foley, hlavní aktualizace pro OneOutlook, tedy jeden Outloook pro všechny systémy, má být zveřejněna letos v létě. Píše o tom server ZDnet.com ve svém příspěvku "Microsoft marches toward its 'One Outlook' rollout".

Windows, Mac nebo web: Microsoft plánuje nový jednotný Outlook

owa

Microsoft chce aplikaci Outlooku pro různé systémy sjednotit. | Zdroj: Outlook Web Access

Podle zveřejněných informací se má OneOutlook po svém uvolnění pro uživatele i nadále nazývat Outlook a má být jednotný pro stolní počítače se systémem Windows nebo macOS a na webu. Podle IT expertky už probíhají interní testy mezi zaměstnanci společnosti Microsoft.

Oficiální oznámení o vydání by mělo následovat na jaře, a poté si nový Outlook vyzkouší vybraní beta testeři. Podle informací z kanálu Windows Insider pak oficiální vydání proběhne buď koncem července nebo v srpnu 2022.

Uživatelé Windows by mohli přijít o oblíbené aplikace

Pro uživatele systému Windows by nový Outlook mohl vyřadit jinou oblíbenou aplikaci. Microsoft údajně plánuje, že součástí Windows bude pouze jeden poštovní program.

Aplikace Pošta a Kalendář by pak mohly z mnoha počítačů zmizet, a to v rámci podzimních funkčních aktualizací Windows 10 a 11. Funkce kalendáře pak bude v novém Outlooku lépe propracovaná. Samotný Microsoft se k této věci prozatím nechtěl vyjádřit. Odstranění Pošty a Kalendáře z Windows by také mohlo být součástí strategie Microsoftu přimět uživatele k používání pouze jediné poštovní aplikace. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení