Menu

Nadiktujte mobilu SMS s bezplatnou aplikací

25.04.2012 12:27 | Redakce Chip + Přidat komentář
Do Česka přichází společnost Nuance Communications se svými aplikacemi Dragon Dictation a Dragon Search, které slouží k rozeznávání a přepisu textu v češtině prostřednictvím mobilního telefonu. Aplikace jsou k dispozici zdarma nejprve pro operační systém iOS prostřednictvím App Storu, kde se objeví v úterý 2. května. Brzy by se měli dočkat i uživatelé OS Android a Windows Phone.

Prostřednictvím aplikace Dragon Dictation lze snadno a rychle diktovat textové zprávy, e-maily či aktualizovat statusy na sociálních sítích. Dragon Search pak slouží pro vyhledávání hlasem na internetu. Ovládání telefonu hlasem má být takto pětkrát rychlejší než psaní, tvrdí alespoň Martin Veselka, regionální manažer společnosti Nuance. „Dragon je zdarma pro každého. Umožňuje rychle a přesně nadiktovat text přes mobil. Uvolní lidem ruce při používání telefonu a umožní vyhnout se nepohodlnému psaní textů na klávesnici,“ dodává Veselka.

Ač k úplné dokonalosti stále hodně chybí, umožňuje vývoj nových algoritmů pro zpracování řeči dosahovat vysoké přesnosti a rozpoznání hlasu je tak poměrně spolehlivé. Aplikace Dragon Dictation je kompatibilní s iOS-5 a bude k dispozici v App Storu od úterý 2. května. Obsahuje nástrojovou lištu s ikonkami aplikací, které umožňují uživatelům snadno odesílat diktovaný text jako e-mail nebo SMS, na Facebook, Twitter nebo do schránky. Aplikace rovněž disponuje funkcí automatického uložení, která dokáže zálohovat diktovaný text v případě, že je uživatel vyrušen příchozím hovorem.

Další aplikací je Dragon Search, umožňující vyhledávání na internetu pomocí hlasových povelů v češtině. Aplikace Dragon Search je vybavena funkcí Dragon Search Carousel, která vyhledává zároveň na několika kanálech: Google, Yahoo!, Twitter, iTunes, Wikipedie a YouTube. Aplikace Dragon jsou nyní nabízeny v 29 zemích. Ukázka využití obou aplikací přímo Martinem Veselkou je k dispozici zde: http://youtu.be/yQOF4jU3qPM.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Všestranné hlasové ovládání a bez aplikace

    Hlasové ovládání je výborný pomocník.Já s tím nastavením zápasil až do té doby než jsem narazil na toto:

    https://youtu.be/zQBtdSLm8NY

    Chce to nastavit podle tohoto návodu a už to frčí!

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení