Menu

Nahrazení Správce zařízení ve Windows 10: alternativa nabízí více funkcí

28.06.2021 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Nahrazení Správce zařízení ve Windows 10: alternativa nabízí více funkcí

Nahrazení Správce zařízení ve Windows 10: alternativa nabízí více funkcí | foto: GregoryButler/Pixabay

Správce zařízení v systému Windows 10 stále patří k zástupcům staré gardy. I přesto je ale stále používán. DevManView je přenosnou alternativou – umí toho více a poskytuje mnoho informací.

Správce zařízení je ve Windows stále důležitý, ale tento klasický nástroj už má svá léta. Pokud hledáte alternativu, rychle narazíte na přenosný nástroj DevManView. Pracuje svižně a zobrazuje přehled všech nainstalovaných zařízení v systému. Stromovým zobrazením se záměrně šetří, ale o každém zařízení je k dispozici spousta informací; kromě názvu, výrobce a ID také mnoho podrobností o ovladačích.

devmanview-logo

DevManView 1.75

CHIP hodnotí Dobrý

Nástroj je přenosnou alternativou k zabudovanému Správci zařízení ve Windows. V porovnání s ním nabízí více funkcí.

Stáhněte si

 

Rychlý přehled v džungli zařízení

Stromová struktura ve Správci zařízení vlastně vůbec není špatná, protože hned na začátku poskytuje dobrý přehled. V programu DevManView si ji ale musíme nejprve sami vytvořit. První krok by měl vést do části »Options«, kde můžete zvolit »Only connected devices«. Praktické jsou také filtry rychlého vyhledávání v části »View« – můžete si například pomocí klíčového slova zobrazit všechna zařízení Bluetooth, nebo přejít na USB rozbočovač.

Třídění můžete také do jisté míry ovlivnit. Lze postupovat klasicky, například podle jména, nebo použít jiná kritéria, jakými mohou být datum ovladače nebo připojená služba.

Praktické funkce

devmanview

Přes malou odbočku také funguje aktualizace ovladačů. | Zdroj: DevManView

DevManView má také zabudované praktické funkce, například můžete jediným kliknutím zařízení deaktivovat a okamžitě je znovu aktivovat, což je klasický restart na úrovni zařízení. Stejně tak můžete kliknutím myši přejít na příslušná místa v registru nebo se podívat do souboru INF. Užitečné jsou také funkce vyhledávání prostřednictvím Google a zobrazení vlastností zařízení. To také umožňuje aktualizace ovladačů.

Profily zařízení lze uložit lokálně, a poté je ručně načíst zpět do aplikace DevManView. Pro pokročilé uživatele jsou zajímavé "Rozšířené možnosti", které umožňují připojit se k jinému počítači v síti a zobrazit jeho zařízení. Tuto funkci dříve uměl i Správce zařízení systému Windows, ale v průběhu let se na ni zapomnělo.

Praktický pomocník

Správce zařízení ve Windows není špatný, ale DevManView se prezentuje osvěžujícím množstvím informací, a umožňuje také připojení k ostatním počítačům v síti. Prostřednictvím nástroje lze aktualizovat i ovladače. Co stále chybí, je praktické zobrazení v přehledu zařízení, pokud některá ze součástí nefunguje správně. Žádoucí by byl také modernější design.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení