Menu

Nanoport: Mnoho telefonů jako jeden skládací tablet

07.12.2014 14:00 | Josef Mika + Přidat komentář
Nanoport: Mnoho telefonů jako jeden skládací tablet

Nanoport: Mnoho telefonů jako jeden skládací tablet | foto: CHIP

Skládací tablet z mobilních telefonů: měl by to umožnit zajímavý nápad nazvaný Nanoport od společnosti Nano Magnetics.

Společnost prezentovala druh magnetické kazety, která vzájemně spojí několik smartphonů a vytvoří z nich velký skládací displej. Působivé video (https://www.youtube.com/watch…) ukazuje, čeho je tento zajímavý nástroj schopen. Živé demo produkty můžeme očekávat během několika málo týdnů. Telefony se propojují přes speciální magnetické kontakty a vytvoří jakýsi skládací tablet. Aplikace synchronizuje zobrazení na displejích připojených smartphonů a zajišťuje, že zařízení dohromady zobrazují jeden velký obraz – což může být video nebo ovládací uživatelské rozhraní smartphonů.

Přátelé tak mohou spojit své telefony v podstatě kdekoliv, aby mohli pohodlně sledovat filmy. Podle výrobce by mělo jít také podobně propojit baterie, reproduktory a kamery mobilů. Na veletrhu CES, který začíná v lednu 2015, Nano Magnetics určitě představí další příklady využití. Výrobce zde chce také prezentovat funkční prototyp svého Nanoportu.

nano1-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení