Menu

Nebezpečná reklama: Facebook ohrožuje pacienty s rakovinou inzercí na nevyzkoušenou léčbu

30.06.2022 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Nebezpečná reklama: Facebook ohrožuje pacienty s rakovinou inzercí na nevyzkoušenou léčbu

Nebezpečná reklama: Facebook ohrožuje pacienty s rakovinou inzercí na nevyzkoušenou léčbu | foto: Artapixel/Pixabay

Facebook zřejmě vystavuje své uživatele pochybné reklamě. Pacienti, kteří se léčí s rakovinou, údajně dostávají reklamy na pochybné přípravky. Ty mohou ještě více podlomit jejich zdraví.

Není žádným tajemstvím, že Facebook svým uživatelům zobrazuje personalizovanou reklamu. Cílem je zvýšit její objem a z toho plynoucí zisk. Může to ale vést k nepříjemným a potenciálně nebezpečným situacím.

Podle nejnovějších informací se pacientům, kteří se léčí s rakovinou, zobrazují reklamy na zcela zbytečné léky. Konkrétně se jedná o přípravek Apatone, který má zabíjet zhoubné bujení. Neexistují ale žádné lékařské studie, které by to potvrzovaly, ani oficiální schválení. Kromě toho by pacienti měli za léčbou cestovat na mexickou soukromou kliniku CHIPSA.

Nebezpečné reklamy: jak reaguje samotný Facebook

Lěčba údajně spočívá především ve speciální dietě a pravidelných "detoxikačních kůrách". V medicíně je ale tento způsob léčby rakoviny už desítky let označován přinejmenším jako nonsens. Problémem je nejen to, že pacienti, kteří této nabídky využijí, nemusí být adekvátně ošetřeni. V některých případech mohou dokonce utrpět i další fyzické poškození, které je způsobeno inzerovanými produkty.

Koncern Meta, který provozuje Facebook, má zjevně problémy s tím, aby tento druh reklamy zastavil. Podle pravidel má závadná reklama zmizet ihned poté, co je nahlášena. Přesto se prozatím nepodařilo tuto inzerci od počátku jejího spuštění odstranit.

Některé z reklam CHIPSA už byly dříve z prostředí Facebooku odstraněny. Šlo také o inzerci na lék Apatone, který má být kombinací vitaminu C a K3, podávanou nitrožilně. I v této reklamě se hovořilo v tom smyslu, že uvedená specifická kombinace "zabíjí" rakovinotvorné bujení.

Zdroj: MIT Technology Review

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Facebook už to nějak přehání s těma raklamama !!!
    Jim nestačí že tam na mě věčně co druhý příspěvek vyskočí nějaké lejno ohledně financí !!! Oni tam na drzovku vs*rou i tohle megalejno !!!

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení