Menu

Nejlepší fotosmartphony

03.12.2015 13:34 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Nejlepší fotosmartphony

Nejlepší fotosmartphony | foto: CHIP

Jednou z funkcí smartphonů je funkce fotoaparátu.  Pokud je pro vás tato funkce důležitá, poradíme vám, který telefon ji zvládá nejlépe. Stáhněte si celý článek v PDF file-pdf

V našem srovnávacím testu jsme se tentokrát věnovali smartphonům. Ovšem hlavním kritériem jejich hodnocení tentokrát bylo, jak dobře si poradí při fotografování. Snímače i optika fotosmartphonů se postupně zdokonalily, přidal se blesk, někdy dokonce dva. Zkrátka kvalita výsledných snímků šla od prvních nesmělých pokusů prudce nahoru a v některých případech už se blíží kvalitě snímků z levných kompaktních fotoaparátů.

test2-nahled

Stejně jako u digitálních fotoaparátů i zde platí, že kvalitu výsledných snímků neurčuje jen rozlišení použitého snímače. Na kvalitě se podílí i jeho velikost, citlivost, použitý objektiv a jeho světelnost a také následné zpracování snímku. Kromě fotografií zvládnou smartphony nahrávat i video, a to také ve stále lepší kvalitě i rozlišení.

Pokud vás zajímá, který smartphone fotí nejlépe, kupte si prosincový Chip. Najdete v něm technické parametry i výsledky měření třiceti nejlepších smartphonů. Hodnotili jsme rozlišení, šum snímků, věrnost barev, distorzi, vinětaci, ale i zpoždění závěrky

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení