Menu

Nejlepší kvalita snímků při nahrávání fotografických alb

28.04.2018 16:10 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Nejlepší kvalita snímků při nahrávání fotografických alb

Nejlepší kvalita snímků při nahrávání fotografických alb | foto: CHIP

Facebook vámi nahrané fotografie automaticky zmenšuje a komprimuje, aby nezabraly tolik místa. Pokud je chcete přátelům ukázat v co nejlepší kvalitě, využijte našich tipů.

Facebook používá pro tři velikosti obrázků, které mají na šířku 720,960 a 2 048 bodů. Pokud si sami fotografie zmenšíte na tyto rozměry před jejich nahráním na Facebook, snížíte tím riziko snížení kvality snímků při zmenšování a kvalita zobrazení pak bude vyšší. Velký význam má i formát souborů. Facebook převádí fotografie na komprimovaný formát JPEG. Znamená to ale i to, že pokud na Facebook nahráváte už zkoprimované JPEG, budou se komprimovat ještě jednou, takže jejich kvalita viditelně utrpí.

Je proto lepší, když pro nahrání použijete snímky uložené v bezeztrátovém formátu PNG nebo TIFF. A  pokud chcete obrázky na Facebook posílat v optimální kvalitě, musíte při vytváření alba aktivovat volbu »Vysoká kvalita«. Tuto funkci najdete buď v levém panelu v části »Další možnosti«, nebo pod fotografiemi. Použití vyšší kvality samozřejmě zpomalí dobu nahrávání fotografií, ale podstatně se zvýší kvalita jejich zobrazení.

facebook-album-c-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení