Menu

Nejrozšířenější infiltrace v prosinci

15.01.2008 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Nejrozšířenější globální virovou infiltrací u nás v prosinci 2007 byly trojské koně Win32/Obfuscated a adware Win32/Adware.Virtumonde.

Nejrozšířenější virové infiltrace v prosinci 2007 

Nejrozšířenější globální virovou infiltrací v prosinci 2007 byly trojské koně Win32/Obfuscated. Pod tímto názvem detekuje technologie ThreatSense.NET, která je součástí řešení ESET, specifickým způsobem zašifrované trojany, především pak downloadery a infiltrace souvisící s adware. V Česku se v prosinci nejvíce šířil adware Win32/Adware.Virtumonde.

V globálním žebříčku těsně za trojskými koňmi následuje INF/Autorun (4,59 %), což je mix škodlivých kódů, používajících soubor autorin.inf s informací, která spustí infiltraci automaticky po vložení nosného média do počítače.

Třetí místo patřilo v prosinci adware, který ESET detekuje pod názvem Win32/Adware.Virtumonde (3,84 %). Aplikace slouží pro doručování reklamy a inzerce do počítače uživatele. Nešíří se sám jako takový, je stahován různými downloadery, které se do systémů dostávají zpravidla přes exploity. Jak již bylo zmíněno, v Česku byl Win32/Adware.Virtumonde v prosinci nejrozšířenější hrozbou s poměrně vysokým podílem 4,41 %.

V první pětce je i další adware Win32/Adware.Ezula, který zaznamenal 2,34% pokrytí mezi prosincovými infiltracemi. Pátým nejrozšířenějším škodlivým kódem byl trojan Win32/PSW.Agent.NDP (2,19 %) sloužící útočníkům k vykrádání hesel a jiných citlivých údajů z počítače uživatele.

Zdroj: ThreatSense.Net®  a ESET

 Infiltrace

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení