Menu

Nejrychlejší Blu-ray vypalovačka od LG

17.03.2008 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Firma LG Electronics na českém trhu oficiálně představila interní optickou mechaniku LG GGW-H20L s rozhraním SATA, která na Blu-ray zapisuje 6rychlostně.

Nejrychlejší Blu-ray vypalovačka od LG

Firma LG Electronics na českém trhu oficiálně představila interní optickou mechaniku  LG GGW-H20L s rozhraním SATA. Jde o její nejrychlejší Blu-ray vypalovačku. Kromě vysoké rychlosti zápisu 6x (BD-R) je schopná přehrát i média formátu HD-DVD. Poradí si samozřejmě i se zápisem a čtením všech dostupných verzí CD a DVD. Doporučená koncová cena je 6990 Kč včetně DPH.

Blu-ray disky pojmou až 50 GB dat ve srovnání s necelými pěti (4,7) giga u DVD. Vypálení jednovrstvého BR-D (25 GB) trvá na mechanice LG 16 minut. Všechny mechaniky jsou vybaveny technologií LightScribe, která umožňuje pomocí laseru snadné vytváření obrázků a popisků přímo na vrchní část disku. Mezi další integrované technologie patří SecurDisc vyvinutý ve spolupráci s firmou Nero. Jejím účelem je zvýšená ochrana obsahu.

Zdroj: LG

Pavel Trousil 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení