Menu

Nejtenčí notebook – Lenovo X300

25.03.2008 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Firma Lenovo představila svůj nový ultrapřenosný notebook ThinkPad X300. Podle Lenova jde o nejtenčí a nejlehčí notebook ve své třídě. Měří v nejtenčím místě asi 1,85 cm a váží pouze 1,33 kg.

Nejtenčí notebook - Lenovo ThinkPad X300

Firma Lenovo představila svůj nový ultrapřenosný notebook ThinkPad X300. Podle Lenova jde o nejtenčí a nejlehčí notebook ve své třídě. Měří v nejtenčím místě asi 1,85 cm a váží pouze 1,33 kg.

Apple MacBook Air je sice ještě tenčí, ale ten není vybaven optickou mechanikou. A ta je právě hlavní předností ThinkPadu X300. Aby se vše do notebooku vešlo, jsou v něm použity nejnovější technologie. Optická mechanika má jen 7 mm tloušťku a 1,8" pevný disk je typu SSD (běžný se ani nedodává) a má kapacitu 64 GB. Víko 1,3" širokoúhlého displeje je velmi tenké, protože je použito podsvícení LED. Jas se koriguje automaticky podle prostředí.

Kryt notebooku je z uhlíkových a skleněných vláken a rám je z hořčíkové slitiny. Na běžnou baterii vydrží notebook v provozu několik hodin. Pokud se použije větší vícečlánková a další akumulátor se umístí místo optické mechaniky, prodlouží se podle výrobce doba provozu až na 10 hodin.

Připojit se můžete pomocí WiFi, Ethernetu nebo modemu. Má i integrovanou čtečku otisků prstů a další bezpečnostní prvky (ochrana heslem, znepřístupnění I/O portů). Co naopak ThinhPadu X300 chybí je konektor pro připojení replikátoru portů.

A nakonec informace o ceně. Tento mininotebook se bude prodávat za cenu od 59 990 Kč bez DPH.

Zdroj: Lenovo

Pavel Trousil

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení