Menu

Největší knižní robotický skener v ČR

12.04.2012 08:25 | Redakce Chip + Přidat komentář
Robotický skener 4DigitalBooks DL 3003, jediný svého druhu u nás, se podařilo přestěhovat do Centrálního depozitáře Národní knihovny v Hostivaři.

Přestěhováním skeneru byla ukončena etapa transportu skenovací techniky do prostor Centrálního depozitáře v Hostivaři, které jsou sídlem projektu Národní digitální knihovna (NDK) a kde se rovněž nachází značná část Národního konzervačního fondu.
Robotický velkoformátový skener DL 3003 dokáže sám obracet stránky či detekovat pokrčené listy. Předlohu přitiskne zespodu na sklo, čímž dojde k narovnání stránek. Ty se pak nemusí upravovat softwarově a je snímán přesnější obraz. Národní knihovna získala nejnovější verzi přístroje s kamerami nabízejícími vyšší rozlišení.
Nejtěžší část skeneru váží více než 1,5 tuny a pro úspěšné umístění do budovy Centrálního depozitáře bylo potřeba demontovat okno v přízemí a zajistit tak jediný možný vstup.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení