Menu

Netflix má novou hvězdu, seriál Wednesday boří rekordy sledovanosti. Viděli jste už?

05.12.2022 12:30 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Netflix má novou hvězdu, seriál Wednesday boří rekordy sledovanosti. Viděli jste už?

Netflix má novou hvězdu, seriál Wednesday boří rekordy sledovanosti. Viděli jste už? | foto: Netflix / Wednesday press kit

Na konci měsíce listopadu zažila streamovací služba Netflix premiéru seriálu Wednesday, který sleduje oblíbenou popkulturní rodinu Addamsových, zejména pak 16letou dceru posedlou smrtí. A již nyní můžeme říct, že jde o velký hit.

Wednesday je osmidílný seriál přímo z produkce Netflixu, ve kterém herecky exceluje Jenna Ortegová, Catherina Zeta-Jonesová, Luis Guzmán či Gwendoline Christieová. Synopse Netflixu o seriálu říká toto: „Chytrá, sarkastická a tak trochu bezcitná? Wednesday Addamsová vyšetřuje sérii vražd a tu a tam se na Akademii Nevermore s někým spřátelí. Udělá si ale i pár nepřátel.“

Wednesday podle Tima Burtona

Důležitým prvkem seriálu je ale filmařské zpracování. Z osmi dílů totiž první čtyři režíroval Tim Burton, režisér známý pro své pojetí pohádkové fantaskní atmosféry. Jeho osobitý styl mísí horor, pohádkové elementy a syté barvy, nezřídkakdy však v temných odstínech, jako třeba právě u Wednesday.

Bez zajímavosti není ani to, že oceňovaný režisér Burton – tvůrce klasik typu Střihoruký Edward, Beetlejuice nebo animované klasiky Mrtvá nevěsta Tima Burtona – měl film o morbidní rodině Addamsových již točit. Poprvé v roce 1991, měl však plné ruce práce s druhým dílem svého Batmana. Pak měl režírovat animovaný film o Addamsových v roce 2010, studio si ale na poslední chvíli usmyslelo, že oproti Burtonově oblíbené fázové animaci chce spíše počítačovou animaci.

  

| Zdroj: Netflix Česká republika / YouTube

Až teď se Tim Burton podíval Addamsovým na zoubek a již nyní víme, že je z toho obrovský hit. Seriál sbírá kladné recenze (na Česko-Slovenské filmové databázi má 84 %) a to kupodivu i na epizody, které neměl na starosti Burton, ale jeho kolegové Gandja Monteiro a James Marshall.

Silnější než poslední řada Stranger Things

Z hlediska divácké atraktivity dokonce Wednesday poráží i očekávanou čtvrtou řadu seriálu Stranger Things. Ta totiž během prvního týdne nasbírala 335 milionů hodin sledování, zatímco Wednesday dokonce 341 milionů hodin. Absolutní rekord ve sledovanosti během prvního týdne od uveřejnění však drží korejský seriál Hra na oliheň, který nasbíral 571 milionů hodin za týden.

Co se týče Wednesday, prvních 8 epizod je na Netflixu ke zhlédnutí od 23. listopadu. Podle všech indicií je v plánu i druhá série, zatím ale tvůrci nezveřejnili žádné novinky z příprav další porce epizod.

Zdroj: Netflix, ČSFD

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení