Menu

Netflix testuje funkci časovače pro zařízení s Androidem: ukončí přehrávání po nastaveném intervalu

08.02.2021 09:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Netflix testuje funkci časovače pro zařízení s Androidem: ukončí přehrávání po nastaveném intervalu

Netflix testuje funkci časovače pro zařízení s Androidem: ukončí přehrávání po nastaveném intervalu | foto: Souvik Banerjee/Pixabay

Pro uživatele, kteří sledují obsah z Netflixu na některém ze zařízení s Androidem, bude brzy k dispozici nová funkce, která streaming ukončí po nastavené časové periodě. Užitečné pro všechny, kteří při sledování pravidelně usínají.

Netflix zahajuje globální test nové funkce pro svou službu streamingu obsahu. Dle zvyklostí i v tomto případě bude služba nejprve testována pro uživatele smartphonů. V současnosti si provozovatel vybral několik uživatelů Androidu, kteří se mohou testu zúčastnit. Nová funkce uživatelům umožňuje při přehrávání filmů a seriálů nastavit časovač. Pokud nastavená časová perioda uplyne, přehrávání se automaticky ukončí. O novince pro předplatitele streamovací služby píše server TheVerge.

Nejprve provozovatel přistoupil k variantě testování s náhodně vybranými uživateli. Není tedy žádná záruka, že se budou testu moci zúčastnit všichni uživatelé, a to ani s instalací Netflixu na zařízení s Androidem. Čásový rámec následujícího průběhu závisí především na tom, jaký vývoj bude mít testování v malých skupinách. Poté je možné, že začne postupné uvolňování funkce pro všechny uživatele.

netflix-logo

Netflix – aplikace pro Android

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Prostřednictvím aplikace Netflixu můžete sledovat celou řadu filmů a seriálů na zařízení s Androidem.

 

Co nová funkce pro Android přináší?

netflixtimer

Nová funkce se předplatitelům Netflixu zobrazí v pravém horním roku v podobě malých hodin. Po klepnutí se zobrazí časová osa, kde bude možné nastavit, po jaké časové periodě (15, 30, 45 min.) se má streaming ukončit. | Zdroj: TheVerge

Časovač pro aplikaci Netflix na zařízeních Android je dalším logickým krokem. Poté, co už byla testována možnost vypnutí obrazu pro seriály a filmy, a pouhé poslouchání zvuku, je nová funkce opět zaměřena na mobilní uživatele. Bylo mezi nimi mnoho, kteří při sledování usnuli, a obsah běžel dál.

S novou funkcí tomu půjde zabránit a šetřit akumulátor zařízení. Netflix tak následuje jiné služby, jako například Spotify, které už tuto funkci nabízejí pro podcasty a další formy obsahu. Po dokončení testů na zařízeních s Androidem by měla být funkce postupně odemykána i pro uživatele Netflixu se systémy iOS.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.