Menu

New Telekom přichází s ADSL

18.08.2008 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
nový konkurent

New Telekom přichází s ADSL

Společnost New Telekom přichází s novou generací ADSL služeb, službou myStream, která zaujme především novými rychlostmi a snadnou dostupností na 95% území České republiky. Tato novinka vychází z možností, které dává princip ADSL IP Stream a která je na našem trhu nástupcem doposud používanému principu ADSL Broadband. MyStream je službou budoucnosti, která splňuje podmínky ADSL2+ a je poskytována bez omezení přenesených dat.  Zákazník si může zvolit ze dvou variant - základní s agregací 1:40 nebo variantu Profi, kde je agregace na bezkonkurenčně nízké úrovni 1:10.

New Telekom se v loňském roce rozhodl investovat nemalé prostředky do ADSL infrastruktury především proto, aby eliminoval závislost na dodávkách služeb třetích stran. Investice byly zdárně dokončeny a Newtel tak disponuje technologií umožňující poskytovat ADSL IP STREAM, která mu umožňuje pružně reagovat na poptávku trhu.

Uživatelé u nových služeb myStream ocení nejen vynikající rychlost směrem k nim (tzv. download), ale především výrazný posun i v tzv. uploadu který je v  „nejpomalejší“ variantě nabízen v pohodlných 512 kbps (dosavadní možnosti nabízely pouze 128 kbps). Princip služeb myStream také přináší mnoho novinek, pro uživatele zdánlivě neviditelných a přesto poskytující vyšší kvalitu. Newtel má nyní možnost ovlivňovat reálnou úroveň agregace což bylo například u předchozích služeb Broadband nemožné. Zákazníkova linka je navíc pod trvalým dohledem a ke službě je rovněž nabízena možnost vyšší úroveň SLA (Service Level Agreement).

Služby myStream jsou připravené zejména pro multimediální přenosy obrazu i zvuku a jsou zájemcům dostupné v rámci ČR s velmi krátkou dobou zřízení. Služba myStream je v současné době dodávána ve dvou variantách - rychlejší varianta s rychlostmi 16.384/768 je zákazníkům nabízena za 645 Kč/měsíčně, pomalejší varianta s rychlostmi 8192/512 kbps za 295 Kč.

Nabízené služby nejsou určeny jen novým zákazníků, pro stávající zákazníky jsou připravené podmínky pro převod stávajících služeb na nové.

Komentář redakce: Už teď je jasné, že v září propukne ADSL revoluce, na které získají především uživatelé. Konečně se zvýší rychlosti a také upload nebude na směšných rychlostech, které jsou vhodné tak pro posílání e-mailů. Nabídka Newtelu je opravdu zajímavá a pokud přemýšlíte o pořízení ADSL nebo změně operátora, Newtel by mohl být žhavý kandidát. Ještě měsíc bychom ale s výměnou počkali, protože všichni budou v těchto týdnech upravovat své nabídky tak, aby byli konkurenceschopní.

Vratislav Klega

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení