Menu

Nigerijští podvodníci kradou miliony

08.07.2015 05:39 | Karel Kovar + Přidat komentář
Nigerijští podvodníci kradou miliony

Nigerijští podvodníci kradou miliony | foto: CHIP

Většina z nás si pod pojmem nigerijský podvodník představí amatéra odesílajícího finanční spam. Jak se ale zdá, tito „hoši“ se vypracovali…

Nový trik, který používají k získávání peněz spočívá v „přesměrování“ toku financí mezi firmami a jejich dodavateli. Nejprve si vytipují firmu a rozešlou klíčovým osobám na první pohled důvěryhodné e-maily, informující je o drobnostech související s podnikáním. Po vybudování důvěry se ale objeví důrazný e-mail s hrozivou informací – například že jejich dodavatel nestihne doručit zboží včas. Příjemci poté automaticky otevřou nejen zprávu, ale i přílohu která je její součástí. V příloze je ale skryt keylogger Hawkeye, který monitoruje pohyb financí ve firmě. Pro podvodníky je už pak snadné přesměrovat tok financí na svůj účet. Nigerijští podvodníci se ale prozatím zaměřují jen na malé a středně velké podniky, převážně v Indii, Egyptě, Íránu, v některých asijských zemích, USA a Rusku.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení