Menu

No to snad ne! ThinkPad T530 má chicklet klávesnici!

16.05.2012 15:45 | Redakce Chip + Přidat komentář
S uvedením nových procesorů Ivy Bridge se výrobci notebooků předhánějí i s uváděním inovovaných modelových řad a Lenovo není výjimkou. Ale jakmile jsme viděli, že nové ThinkPady T mají poprvé v historii jinou klávesnici, nechce se nám psát dál. Právě ta stará byla nejlepší ze všech profesionálních notebooků. Lenovo si tak hodně zahrává s věrností svých nejbonitnějších klientů.

Po této smutné zprávě se nám ani nechce vypočítávat, jaké další novinky a inovace Lenovo do této „bývalé“ nejvyšší řady notebooků zakomponovalo. Ano, jsou zde nové procesory Ivy Bridge, grafika Nvidia NVS a konečně také konektory USB 3.0 (výrobce tvrdí v tiskové zprávě, že jsou „samozřejmostí“, ale v předcházejícím modelu T520 jsme je hledali marně). Ochranu dat na pevném disku má zvýšit systém uchycení pevného disku v kovovém rámu v pružném uložení a řada dalších diagnostických nástrojů, ale to je stará vesta. Naštěstí ještě ne odložená, i když je už řada modelů vybavena SSD disky, které nejsou náchylné na otřesy. Možná s ochranou disků Lenovo skončí příště. Podle Lenova mají nová „téčka“ splňovat nějakou certifikaci Lenovo Enhanced Experience 3. Ta má zajistit o 40% rychlejší start systému v porovnání s jinými notebooky bez této certifikace. Pokud by to byla pravda, musely by se nové modely probouzet ze spánku do 0,75 sekundy. Možná to pravda je, uvidíme při testu, každopádně co na tom?

Podle prvních informací obsažených v tiskové zprávě to vypadá, že Lenovo uvedením inovovaných modelů T530 s módní, ale špatnou klávesnicí, uzavírá přes dvacet let trvající úspěšné tažení konzervativních, profesionálních a pracovitých modelů řady ThinkPad T, které to svého času dotáhly až do vesmíru. Čekali jsme to už okamžiku, kdy IBM prodalo divizi notebooků a pracovních počítačů do té doby v Evropě málo známému čínskému výrobci, ale čas se teď opravdu naplnil.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení