Menu

Nokia 5530 XpressMusic

16.06.2009 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
nový hudební mobil

Nokia 5530 XpressMusic

Nokia představila nový mobilní telefon Nokia 5530 XpressMusic. Tento kompaktní přístroj využívá dotykové ovládání pro přístup k lidem i obsahu skzre intuitivní úvodní rozhraní brilantního displeje. Lišta s kontakty nabízí v tomto případě přímý přístup k dvaceti přátelům uloženým v telefonu, historii komunikace s těmito lidmi a také poslední navzájem sdílená média. Přímo z úvodní obrazovky se uživatelé jediným dotykem přenesou do populárních sociálních sítí, jako je Facebook a MySpace. Nokia 5530 XpressMusic pokračuje ve stopách velmi oblíbeného špičkového modelu Nokia 5800 XpressMusic. Novinka rozšiřuje řadu přístrojů Xpress Music mobilním telefonem pro mladé, který nabídne dotykový displej, pevný rám z nerezové oceli a prodáván bude celkem v pěti temperamentních barevných variantách.

Nokia 5530 XpressMusic exceluje především jako hudební a zábavní přístroj. Jedná se o ideální přístroj pro uživatele, kteří chtějí rychle svou hudbu získat, snadno sdílet a mixovat z obrovského výběru médií. Jak je pro řadu XpressMusic typické, i Nokia 5530 XpressMusic nabídne skvělý hudební přehrávač s výdrží až 27 hodin, vynikající kvalitu zvuku a 4 GB paměťovou kartou pro ukládání hudby a dalších médií. Brilantně jasný 2,9palcový širokoúhlý displej je ideální pro prohlížení videa, ať už vlastního, nebo staženého ze sociálních a mediálních sítí, jako je YouTube nebo Facebook. Hudbu mohou uživatelé zakoupit přes Nokia Music Store přímo z telefonu nebo přes PC. Hudební kolekci lze snadno spravovat i synchronizovat s PC pomocí aplikace Nokia Music for PC. Pro pohodlné volání i poslech hudby je určen nový stereo Bluetooth headset Nokia WH-205, se kterým se kabely již nikdy rozhodně nezamotají.

Inovativní Lišta s kontakty zobrazí fotografie dvaceti nejbližších přátel a poskytne nejen snadný přístup k nim, ale také kompletní historii komunikace s těmito lidmi, včetně posledních e-mailů, telefonních hovorů, sdílených fotografií nebo jiných médií. Nokia 5530 XpressMusic je také vybavena funkcí vyskakující lišty s médii, která nabídne přímý přístup k hudbě, fotografiím, videím, internetu a on-line sdíleným aplikacím, jako jsou Ovi Share, Flickr nebo VOX.

Nokia 5530 XpressMusic podporuje sítě GSM / EDGE a nabízí také rychlý a cenově dostupný přístup k internetu prostřednictvím služby integrované bezdrátové sítě LAN přes všudypřítomné bezdrátové sítě. Nokia spolupracuje s Boingo pro automatické připojení k bezdrátovým sítím a nabízí tři měsíce zdarma přístup k internetu na vybraných trzích. Boingo spolupracuje se stovkami hotspotů operátorů po celém světě na známých místech, jako jsou letiště, hotely, kavárny a restaurace.

Zahájení prodeje Nokia 5530 XpresMusic je plánováno na třetí čtvrtletí roku 2009 za odhadovanou maloobchodní cenu 199 eur bez daní a dotací.

Komentář redakce: Z předchůdce tohoto mobilu, modelu Nokia 5800 XpressMusic jsme příliš nadšeni nebyli. Dotykové ovládání používalo zastaralou odporovou technologii, místo pohodlnější kapacitní, navíc menu telefonu nevypadalo, jako že je na dotykové ovládání optimalizováno. Není se vlastně čemu divit, Nokia neměla s dotykovým ovládáním žádnou zkušenost. Rovněž použité materiály, ze kterých byl telefon vyroben vypadaly jako u mnohem levnějšího telefonu. Takže Nokia měla co zlepšovat.

Vratislav Klega

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení