Menu

Nokia E72

16.06.2009 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
komunikátor s QWERTY klávesnicí

Nokia E72

Pohotový, štíhlý a důmyslný. Tato tři slova přesně vystihují nový přístroj Nokia E72, který byl představen na Nokia Connections v Singapuru. Nokia v tomto nejnovějším QWERTY smartphonu přináší široké možnosti mobilního e-mailu a instant messagingu ihned po rozbalení telefonu z krabice. Jedná se tak o ideální přístroj pro uživatele, kteří chtějí být produktivní jak v profesním, tak i v osobním životě.

Uživatelé si budou moci poprvé nastavit instant messaging (IM), účty poskytované službou Nokia Messaging přímo z úvodní obrazovky telefonu. V několika krocích se budou moci připojit ke svým oblíbeným IM účtům, jako je Yahoo! Messenger, Google Talk a OVI, a samozřejmě také k mnoha dalším.

Tyto nové IM funkce jsou součástí e-mailového řešení Nokia včetně doživotní licence pro mobilní e-mail a IM služby, stejně tak pro klienty Mail for Exchange a IBM Lotus Notes Traveler. Přístup k populárním účtům jako je Yahoo! Mail, Gmail, Windows Live Hotmail, Ovi Mail a k tisícům jiných e-mailových služeb je velmi jednoduchý díky snadnému nastavení přímo v přístroji. Stejně jednoduše se také nastavují všechny firemní emailové účty uživatele.

Zlepšení výkonu je patrné v celé řadě oblastí včetně rychlejšího stahování a posílání dat na internet. Další významnou funkcí, kterou Nokia E72 jako nejnovější přírůstek řady Nokia Eseries zahrnuje, je A-GPS s elektromagnetickým kompasem. Ta spolupracuje s aplikací Nokia Mapy, dodávané s doživotní licencí pro pěší navigaci a desetidenní licencí pro navigaci automobilovou, jestliže je aktivována v průběhu tří měsíců po zakoupení přístroje.

Zřetelnější a jasnější je také konverzace díky aktivnímu rušení hluku okolí. Pro aktivaci svítilny stačí jedno stisknutí mezerníku na klávesnici. Aktualizovány byly také kancelářské schopnosti telefonu a to prostřednictvím nové verze QuickOffice, které jsou kompatibilní s Microsoft Office 2007. Přibyla také bezplatná verze upgradů, s nabídkou nových funkcí.

Zahájení prodeje Nokia E72 se očekává na konci třetího čtvrtletí roku 2009 za odhadovanou maloobchodní cenu 350 eur bez daní a dotací.

Komentář redakce: Komunikátory s QWERTY klávesnicí Nokia vždycky uměla. Jejich poslední komunikátory byly až neuvěřitelně rychlé (na Nokii) s dokonalou ergonomií. Na klávesnici se píše velmi dobře a zpracování je špičkové. Jen doufáme, že materiály, ze kterých je telefon vyroben zůstanou na stejně vysoké úrovni. V poslední době totiž jejich kvalita pokulhává za konkurencí.

Vratislav Klega

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení