Menu

Nokia Lumia 610 bude v prodeji od 1. června

18.05.2012 08:48 | Redakce Chip + Přidat komentář
Telefon Nokia Lumia 610 bude na českém trhu dostupný od 1. června. Lumia 610 je již třetím smartphonem z rodiny Lumia, který se dostává na český trh. Zároveň se jedná o nejlevnější smartphone Nokia se systémem Windows Phone. Míří přitom především na mladší uživatele, kteří se chtějí seznámit s platformou Windows Phone.

Nokia Lumia 610 poskytuje okamžitý přístup k sociálním sítím a spojuje všechny kontaktní údaje jako telefon, e-mail, Facebook, Twitter a LinkedIn na jednom místě. Usnadňuje také surfování po webu prostřednictvím Internet Exploreru a přístup k hrám skrze Xbox Live. Telefon se dodává spolu s aplikacemi Nokia Mapy, Nokia Autem a Nokia MHD, uživatelé si ho mohou dále personalizovat díky tisícům aplikací dostupných na Windows Phone Marketplace, včetně několika stovek aplikací od českých vývojářů.

Smartphone Nokia sází na operační systém Windows Phone 7.5 Tango od společnosti Microsoft, který rozšířil platformu Windows Phone 7.5 o nové funkce. Tato verze systému Windows Phone dostupná od dubna si vystačí i s telefony s nižším výpočetním výkonem a menší pamětí. Telefon je k dispozici v bílé, tyrkysové, purpurové a černé barvě. K dostání v ČR bude od 1. června u prodejců mobilních telefonů a ve značkovém obchodě Nokia. Během července si jej každý bude moci zakoupit i u všech tří operátorů. Orientační cena přístroje činí 5990 Kč.

 

Streamovaná hudba díky službě MusicJet

Nokia ve spolupráci s Microsoftem a službou MusicJet rovněž přichystala aplikaci pro streamování hudby určenou pro platformu Windows Phone. MusicJet nabízí streamování hudby přímo do smartphonu a hudební nadšenci si díky této aplikaci mohou užívat neomezené hudby celý měsíc zcela zdarma. Nechybí možnost tvorby vlastních playlistů, poslechu aktuálních novinek nebo nejoblíbenějších skladeb. Krom toho lze sdílet hudbu s přáteli. Není se třeba strachovat ani o datový FUP limit, aplikace umí fungovat i přes Wi-Fi a v off-line módu.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení