Menu

Nokia N86

17.02.2009 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
konečně 8 MPx

Nokia N86

Nokia si dala za cíl vytvořit co nejlepší mobilní přístroj pro fotografování. Spojila širokoúhlý objektiv Carl Zeiss s 8MP snímačem a výsledkem je kvalita snímků srovnatelná s digitálním fotoaparátem. Nokia N86 8MP je navržena pro kvalitní snímání nejen při jasném světle, ale i za šera a navíc je optimalizována pro natáčení videa i fotografování. Její vysokorychlostní připojení zajišťuje snadné a pohodlné sdílení. Nokia N86 8MP bude v prodeji ve druhém čtvrtletí roku 2009 za předpokládanou cenu 375 eur bez daní a dotací.

Nokia N86 8MP nabízí snadné ovládání pro nováčky, na druhou stranu možnosti novinky výrazně zapůsobí i na zkušené fotografy. Výbava obsahuje širokoúhlý objektiv Carl Zeiss Tessar, automatickou redukci rozmazání u pohybujících se objektů a variabilní clonu pro super ostré fotografie v měnících se světelných podmínkách. Rychlá mechanická uzávěrka zabezepčí majitelům bleskové pořízení snímků, zatímco dvojitý LED blesk je dostatečně výkonný pro pořízení vynikajících video záběrů.

Každý detail novinky Nokia N86 8MP byl navržen s jasným zřetelem na fotografování, včetně 8GB paměti, do které se vejde až 4000 fotografií (paměť lze rozšířit s pomocí paměťové karty microSD 16 GB až na celkovou velikost 24 GB), ostrým OLED displejem, který kryje nepoškrabatelné sklo, nebo přehledným managementem pro archivaci fotografií. V neposlední řadě i plnou synchronizací s osobním počítačem a připojením k běžnému televizoru pro prohlížení fotografií.

Nokia N86 8MP bude dodávána s poslední verzí programu Nokia Maps a s plnou integrací platformy Ovi, což dodává fotografiím a videím mnohem větší osobní rovinu. Lidé mohou sdílet svoji polohu a podělit se tak o své osobní a společenské zážitky, jako jsou fotografie označené geotaggingem. Nokia N86 8MP přichází se zabudovaným kompasem, dále nabízí hlasovou a pěší navigaci, aby zanícení fotografové neztratili cestu při zachycování života prostřednictvím objektivu fotoaparátu.

Multimediální funkce - hudba, hry, video

Nokia N86 8MP s integrovaným stojánkem je ideální přístroj pro sledování videa a hraní her. Každá Nokia N86 8MP dokáže nepřetržitě přehrávat hudbu až 25 hodin na jedno nabití baterie, kterou si navíc můžete skvěle užít prostřednictvím dnes představeného Bluetooth Stereo Headsetu Nokia BH-214. Uživatelé mohou snadno vytvářet své hudební sbírky z milonů skladeb a dostupných na Nokia Music Store.

Komentář redakce: Samozřejmě bylo jen otázkou času, kdy Nokia představí 8 Mpx model, tak jako nabízí konkurence od Sony Ericssonu nebo od LG. Proto nás pobavilo, když jsme v prosinci loňského roku u Nokie zjišťovali, jak to bude s 8 Mpx fotoaparátem. A ocitujeme jejich oficiální stanovisko:

"Nokia vždy hledá to nejlepši řešení pro zákazníka. Honba za megapixely v tomto ohledu od určitého okamžiku přestává být důležitá. Rozlišení 5 Mpix, kterým disponuji současné fotoaparáty v mobilních telefonech Nokia, je ve spojení se špičkovou optikou Carl Zeiss pro běžnou fotografii více než dostatečně. Samozřejmě nevylučujeme, že ještě k určitému zvýšení rozlišeni dojde, ale primárně přinášíme jiná vylepšení, která podle nás zákazníci skutečně využijí: jde například o dvojitý LED blesk, video osvětlení, automatický geotagging fotografií, vylepšeny software, funkcionalita a ovládáni fotoaparátu atd."

Na jednu stranu nezbývá než souhlasit, že honba za megapixely postrádá smysl, proč ale už po dvou měsících Nokia takový mobil představuje? Vyžadují to zákazníci nebo je to jen snaha dohonit konkurenci?

Vratislav Klega

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení