Menu

Notebook pod 800 gramů

11.01.2008 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Počítač s muší váhou, SSD pevným diskem, speciálním displejem a dlouhou výdrží představila firma Toshiba.

Notebook pod 800 g

Počítač s muší váhou, SSD pevným diskem, speciálním displejem a dlouhou výdrží představila firma Toshiba. Portégé R500 je ve své kategorii jedním z nejlehčích a nejmenších přenosných počítačů pro běžné spotřebitele. Je silný pouze 19,5 milimetru,  a jeho velmi nízká hmotnost pouhých 779g. Jeho Super Multi DVD vypalovačka zapisující i čtoucí všechny typy CD i DVD disků je silná jen 7 milimetrů a váží 92 gramů. Celý systém stojí na technologii Intel Centrino Duo (procesor Intel Core 2 Duo U7600). Pro práci v systému a aplikacích je k dispozici 2GB DDR2 paměť (667 MHz).

Další inovací je 12,1" širokoúhlý displej (rozlišení 1280x800 bodů) s LED podsvícením, jenž bylo doposud k dispozici jen u profesionálních notebooků. S R500 se tato technologie dostává i k běžnému spotřebiteli. Při zachování kvalit TFT displeje i jeho zobrazovacích vlastností šetří značně energii, což je i jedním z důvodů, proč vydrží R500 v provozu se šestičlánkovou baterií a SSD pevným diskem až 12 hodin. Nejzajímavější a nejdůležitější vlastností použitého displeje je schopnost používat k podsvícení i okolní světlo.

I přes to, že je Toshiba Portégé R500 opravdu malinkatý notebook, nebyl nijak ochuzen ani v oblasti konektivity. Pro připojení do domácí či firemní sítě lze použít gigabitovou síťovou kartu nebo WiFi. Nechybí ani Bluetooth 2.0. Doporučená koncová cena v ČR je 64248 Kč s DPH.

Pavel Trousil 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení