Menu

Notebooky Asus U a UX

04.03.2009 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
designové notebooky z CeBITu

Notebooky Asus U a UX

Vypadá to, že Asus na CeBITu představil řadu novinek a navíc jejich uvedení zveřejňuje pěkně po kouskách. Další novinkou této firmy jsou designové notebooky řad U a UX a podle prvních obrázků, které máme k dispozici to vypadá, že Asus opravdu designově pokročil. Zatím jsme si něměli možnost na notebook fyzicky sáhnout, ale vypadá to, že použili i dobré materiály.

Klávesnice notebooků řad U a UX jsou podsvícené, což by mělo pomoci při práci ve tmě. Velmi praktickou věcí je senzor na sledování intenzity okolního světla, který může automaticky přizpůsobovat podsvícení displeje momentálním světelným podmínkám v místnosti. Takovýto seznor najdeme na lepších modelech LCD a plazmových televizorů, ale u notebooků je k vidění velmi zřídka.

Notebooky řady UX jsou lehčí z obou uváděných řad, ale i tak obsahují integrovanou optickou mechaniku typu slot-in. Kouzlo podsvícené „chiclet" klávesnice notebooků U Series je dokresleno podsvíceným interaktivním touchpadem, na jehož povrchu při pohybu prstů zůstává pozvolna slábnoucí světelná stopa, která pomůže uživatelům zjistit místo jejich posledního dotyku. Notebooky řady U Series jsou osazeny procesory Intel Core2 Duo. Tyto počítače jsou dále vybaveny pevným diskem s kapacitou až 500 GB, jenž poskytuje více než dostatek úložného prostoru pro dokumenty a multimédia. Energeticky účinný 15,6" displej s LED podsvícením ve spolupráci se samostatnou grafickou kartou nVidia GeForce G 105M s 512 MB paměti nabízí uživatelům úchvatný grafický výkon pro prezentace a zábavu, přičemž zachovává dobrý poměr mezi grafickým výkonem a délkou provozu na baterie.

Info: www.asus.cz

Michal Bareš

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení