Menu

Notebooky HP ProBook

27.04.2009 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
cenově dostupné a elegantní notebooky

Notebooky HP ProBook

cenově dostupné a elegantní notebooky

Řada notebooků HP ProBook navazuje na modelovou řadu korporátních notebooků HP EliteBook. Na první pohled se jedná o dobře navržený spíše pracovní notebook. Líbí se nám na něm dobře oddělené klávesy ve stylu mackovských notebooků, poměrně strohý design i přítomnost numerické klávesnice, která není tak nalepena na hlavní klávesový blok. Z tiskové zprávy vyplývá, že ProBooky budou kombinovat lesklé a matné materiály, ale není jasné zda bude lesklý jejich displej. Doufejme, že u profesionálních notebooků se HP přikloní spíše k praktičtějšímu matnému povrchu displeje, jelikož sehnat dnes použitelný notebook s matným displejem je poměrně problém.

Notebooky HP ProBook mají zajímavý design kombinovat se zajímavou cenou. České ceny by se měly pohybovat od 10 990 Kč (bez DPH). V zahraničí byly uvedeny modely s 14", 15,6" (HP ProBook 4510s s procesory Intel, 4515s s procesory AMD) a 17,3" (HP ProBook 4710s) displejem, u nás se zatím o 14" displeji nehovoří. Dobré je, že i 15,6" modely budou osazeny numerickou klávesnicí. Displej má LED podsvícení a bude mít formát 16:9. Vybrané modely HP ProBook zahrnují i bezdrátové širokopásmové připojení s HP Mobile Broadband. Vestavěnou technologii Qualcomm Gobi umožňuje používat jediný modul, HP un2400, s podporou více mobilních širokopásmových síťových technologií a mobilních operátorů. Hodně zajímavým oznámením je i fakt, že kromě operačního systému Windows nabídnou vybrané modely HP ProBook řady S i předinstalovaný systém Novell SuSE Linux Enterprise Desktop 11. Zajímavý je i software HP QuickLook 2, který umožňuje stiskem jediného tlačítka přístup k e-mailu, kalendáři, úkolům a kontaktním informacím během několika vteřin.

Zdroj: Hewlett Packard

Michal Bareš

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení