Menu

Nová kakalkulačka vám řekne jak inteligentní zásuvky šetří energii

05.12.2014 13:19 | Aleš Přistál + Přidat komentář

Mít absolutní kontrolu nad spotřebou energie v domácnosti je snem každé hospodyně, stejně jako podnikatelům a majitelů firem. Nyní, když je možné většinu přístrojů ovládat i bezdrátově či pomocí mobilu, se tato možnost objevuje i u tzv. inteligentních zásuvek.

Firma Eaton se rozhodla je vybavit nejen přepěťovou ochranou, ale i vlastní inteligencí. Ta měří mimo jiné i příkon. Zásuvku lze navíc vzdáleně ovládat, například tak, že dosáhnete restartování serveru.

Pokud máte připojení k internetu, lze zásuvku zapnout, ale i vypnout dosáhnout tím restartování přístroje připojeného k energii. Zásuvky Eaton však nemusí využívat výhradně jen domácnosti, i přes to, že jsou poměrně spolehlivé za dostupnou cenu, pořizují si je například datacentra do racků a stojanů, aby tím umožnila zákazníkům sledovat a ovládat vlastní vyhrazený server.

Dle zkušeností pražského datacentra Coolhousing, které využívá jednu z mnoha vlastností inteligentních zásuvek – měření příkonu, lze takto uspořit desítky procent na provozu serverů proti datacentrům bez této technologie. Vzdálené ovládání napájení či restartování serveru je pak prý mnohem pružnější, než kontaktovat technickou podporu nebo server ovládat jinou cestou. Na úspory pomocí technologie inteligentních zásuvek existuje dokonce už i kalkulačka na spočítání příkonu, dostupná zde: www.coolhousing.net/…acka-prikonu.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení