Menu

Nová Nokia N810

17.10.2007 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář

Nová Nokia N810

Společnost Nokia představila internetový tablet Nokia N810, který naznačuje příchod nové etapy v oblasti internetové komunikace uživatelů, kteří jsou neustále v pohybu. Připojte tento kapesní přístroj k nejbližšímu Wi-Fi hotspotu a realizujte své volání přes internet; zkontrolujte si své maily na Google nebo svůj účet Facebook; podívejte se na nejnovější videa na YouTube nebo aktualizujte svůj blog za použití vysouvací klávesnice a senzační dotykové obrazovky. Zabudované mapy a satelitní navigace vám pomohou najít správnou cestu. Přístroj se začne prodávat v polovině listopadu a jeho předpokládaná maloobchodní cena bude 479 USD (bez DPH).

“Přístroj Nokia N810 představuje sílu tradičního počítače zabalenou do kapesního formátu. Jeho otevřená standardní technologie zrychluje spojování mnohých funkcí a služeb v jediném přístroji ”, řekl Ari Virtanen, viceprezident divize Convergence Products, Multimedia společnosti Nokia.

 

Nokia N810 je opatřena operačním systémem 2008 založeným na Linuxu, který je možné aktualizovat rovněž v přístroji Nokia N800, což je hardware předchozí generace. Software má uživatelské rozhraní, které lze velmi dobře přizpůsobit osobním potřebám uživatele, a obsahuje nejrůznější novinky, jako jsou prohlížeč založený na Mozille s aplikacemi Ajax a Adobe flash 9, podporu pro bluetooth headset a rovněž vylepšené funkce video a audio. Vyspělé Video Gizmo, Skype a Rhapsody představují některé nejoblíbenější stahovatelné aplikace; Boingo Wireless, Earthlink a The Cloud umožňují připojení k Wi-Fi přes tisíce různých míst po celém světě.

Komentář redakce:  Odhaduji, že tento segment výrobků zažije velký boom v příštím roce. Notebooky jsou příliš velké a těžké na celodenní nošení, na PDA se zase nedá pracovat delší dobu a rozhodně ne každodenně. Produkty jako Nokia N810 nabízí velmi slušný kompromis.

Vratislav Klega

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    QWERTZ smartphone

    O tyhle telefony byl vždy zájem, nicméně je asi převálcovaly telefony s plným dotykem, což je pro pisálky určitě velká škoda.

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení