Menu

Nová připravovaná funkce Windows 12: Potěší hlavně ženy a přispěje také k bezpečnosti

01.04.2023 10:30 | Josef Mika + Přidat komentář
Nová připravovaná funkce Windows 12: Potěší hlavně ženy a přispěje také k bezpečnosti

Nová připravovaná funkce Windows 12: Potěší hlavně ženy a přispěje také k bezpečnosti | foto: Midjourney

O novém operačním systému od Microsoftu se už nějakou dobu spekuluje. Údajně by se měl objevit v roce 2024 a přinést řadu převratných funkcí založených na využití umělé inteligence. Zpráva o jedné důležité připravované novince unikla z Redmondu už nyní.

Windows 12 bude mít novou, revoluční funkci - horoskopy! Ano, slyšeli jste správně, konečně se budete moci spolehnout na počítačový systém, aby vám poradil, co který den můžete očekávat, co vás potká a na co se připravit.

Průzkum rozhodl

Microsoft si údajně na konci minulého roku nechat zpracovat rozsáhlý průzkum, který mu měl odpovědět na otázku, co uživatelé od nového operačního systému očekávají.  A (ne)překvapivě se ukázalo, že přání se velmi liší v závislosti na pohlaví respondentů. Zatímco muži chtějí od eventuálních Windows 12 hlavně klid, spolehlivost a to, aby systém dělal co nejvíc práce za ně, ženy byly ve svých návrzích daleko kreativnější. Ukázalo, že jedním z nejčastějších přání uživatelek WIndows je mít spolehlivý horoskop, podle kterého by se mohly bez obav řídit. A jak to tak vypadá, Microsoft se nechal tímto většinovým přáním inspirovat a rozhodl se něco podobného do nových Dvanáctek skutečně implementovat.

Windows Horoskop – výzva pro programátory

Horoskopový modul ve Windows 12 je prý skutečnou programátorskou výzvou. Podle zdrojů přímo z Microsoftu se na jeho vývoji podílí několik programátorských týmů. Vývojáři spolupracují s předními astrology a astrologickými školami a zároveň implementují složité rovnice pro výpočty prvků horoskopu (postavení planet, osy horoskopu a domy horoskopu). Oříškem je i personalizované kódování. Celý modul bude ještě podléhat rozsáhlému beta testování a následnému upřesňování, než bude moci být nasazen naostro. Důležitost, jakou tomuto projektu v Redmondu přikládají, dokládá i komentář z důvěryhodného vnitřního zdroje, který tvrdí, že pokud by horoskopový modul nebyl připraven včas, mohlo by to nakonec posunout i uvedení celých Windows 12.

chipcz-new-windows-feature-makes-horoscopes-small

První uniklé screenshoty naznačují, že horoskopový modul Windows 12 bude mít originální rozhraní. Zdroj: Midjourney

S čím nám Horoskopy ve Windows 12 pomohou

Horoskopový modul ve Windows 12 by rozhodně neměl být žádným bulvárním čtením. Bude údajně přinášet přesné předpovědi založené na přesných výpočtech. Dozvědět bychom se z něj mohli osobní věci, jako například co nás ten který den čeká, jak a na co se připravit.

Největší význam by ale měly přinést technické předpovědi. Zcela jinou úroveň dostane antivirová ochrana, která by měla prvky horoskopového modulu také využívat. Horoskop by měl předpovídat i takové události, jako je havárie disku nebo životnost celého počítače. Zatím není vyřešeno, jak a zda vůbec bude předpovídat pády samotných Windows.

Uživatelská data: výhoda pro Microsoft

Jak známo, redmondská firma nemá nikdy dost našich uživatelských dat. Pro ty, kteří budou chtít plně využívat funkce horoskopového modulu ve Windows 12, bude nutné zadávat nejen vlastní datum narození a bydliště. Bude potřeba také povolit zjišťování polohy, která je důležitá k přesnému výpočtu horoskopu. K ještě většímu upřesnění bude nutné zadávat takové údaje, jako je počet dětí, aktuální počet partnerů nebo partnerek a na stupnici indikovat momentální náladu. Je jisté, že tato soukromá data, která mu uživatelé budou dobrovolně sdělovat, Microsoft využije nejen ke zdokonalování svého horoskopového modulu.

Zdroj: Apríl

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení