Menu

Nová verze iOS bude na podzim

18.06.2012 09:16 | Redakce Chip + Přidat komentář
Co přinese operační systém iOS 6? Například zcela nové mapy, nové funkce Siri, integraci Facebooku a novou aplikací Passbook. Celkem má být novinek více než 200. Pro uživatele iPhonu, iPadu a iPodu touch bude k dispozici letos na podzim

Společnost Apple představila novou verzi operačního systému iOS 6 a členům programu iOS Developer Program zpřístupnila jeho betaverzi. Uživatelům iPhonu (3GS, 4 a 4S), iPadu (2 a 3) a iPodu touch (4. generace) bude iOS 6 k dispozici letos na podzim jako bezplatná aktualizace softwaru.
Mezi nové funkce iOS 6 patří: zcela nová aplikace Mapy s kartografickými daty, naváděcí navigací a novým zobrazením Přelet; nové funkce Siri včetně podpory dalších jazyků, snadného přístupu ke sportovním výsledkům, doporučením restaurací a programům kin; integrace Facebooku do aplikací Kontakty a Kalendář s možností přidávat příspěvky přímo z Oznamovacího centra; Sdílené fotostreamy v iCloudu; a Passbook- aplikace pro uchovávání lístků, vstupenek a kupónů.

Nové mapy

iOS 6 obsahuje aplikaci Mapy s vektorovými mapami - naklánění pohledu nebo bude podle Applu plynulé. Nová naváděcí navigace vás dovede do cíle vaší cesty s mluvenými pokyny a funkce Přelet obsahuje fotorealistické interaktivní 3D pohledy. Na základě dopravních informací aktualizovaných v reálném čase aplikace průběžně vyhodnocuje, jak dlouho ještě cesta potrvá, a pokud se dopravní situace výrazně změní, nabídne navigace časově výhodnější alternativní trasy.

Další novinky

Asistentka Siri, nyní dostupná kromě iPhonu 4S i pro nový iPad, vedle angličtiny, francouzštiny, němčiny a japonštiny nově podporuje i španělštinu, italštinu, korejštinu, mandarínskou a kantonskou čínštinu. Siri můžete požádat o aktualizaci vašeho stavu na Facebooku, přidání příspěvku na Twitter nebo spuštění aplikace.
Nová aplikace Passbook představuje jednoduchý způsob, jak na jediném místě uchovávat všechny lístky, například palubní vstupenky nebo lístky do kina. Passbook umožňuje naskenovat z iPhonu nebo iPodu touch kupón pro přístup na koncert nebo check-in v hotelu. Na základě času a polohy Passbook automaticky zobrazí lístky na zamčené obrazovce, takže například v oblíbené kavárně můžete rovnou použít automaticky zobrazenou věrnostní kartu k nákupu kávy nebo kontrole zůstatku. A na letišti vás Passbook dokonce upozorní na nečekané změny ohledně nástupu do letadla nebo na zpoždění letu. Vylepšen bude také prohlížeč Safari.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení