Menu

Nová verze programu pro matematické výpočty

29.03.2012 07:57 | Redakce Chip + Přidat komentář
Společnost Maplesoft představila novou verzi svého produktu Maple, který je určen pro matematické výpočty a simulace. Verze Maple 16 přináší nové a vylepšené nástroje i techniky pro tzv. Clickable Math – tedy nástroje „interaktivní matematiky“.

Maple 16 poskytuje například nástroje Drag-to-Solve (chyť a vyřeš) a tzv. Smart Popups (chytré kontextové palety), interaktivní asistenty, kontextová menu závislá na objektech aplikace, a ostatní nástroje interaktivní matematiky (Clickable Math), které slouží uživateli pro pochopení, řešení a vizualizaci matematických problémů.  Pomocí Drag-to-Solve mohou uživatelé řešit rovnice krok za krokem, a to pomocí přetažení části rovnice na nové místo. Smart Popups ukazují matematické identity, grafy a další úpravy, pomocí kterých Maple nabízí uživateli další možné kroky řešení.
Uživatelské rozhraní je pouze jedna z oblastí systému Maple, které jsou v nové verzi vylepšeny. Vylepšení je podle výrobce možné najít v celém produktu a to jak na úrovni matematických algoritmů, vizualizací, programovacího jazyka, inženýrských nástrojů, dokumentace, nástrojů pro výuku a dalších.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení