Menu

Nová verze Seznam.cz Doplňku má vylepšenou ochranu proti podvodným stránkám

24.07.2019 14:09 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Nová verze Seznam.cz Doplňku má vylepšenou ochranu proti podvodným stránkám

Nová verze Seznam.cz Doplňku má vylepšenou ochranu proti podvodným stránkám | foto: CHIP

Seznam.cz přináší aktualizaci svého Doplňku pro internetové prohlížeče Google Chrome a Mozilla Firefox. Tentokrát se zaměřuje na bezpečnost. Doplněk nově chrání před podvodnými stránkami a nebezpečnými e-shopy.

Seznam na této funkci spolupracujeme s několika českými bankami a Českou obchodní inspekcí. Od nich získává adresy rizikových e-shopů a podvodných, takzvaných phishingových stránek, které se snaží z uživatelů vylákat například přihlašovací údaje do internetového bankovnictví. V řádu minut Seznam.cz umí tyto stránky ve svém prohlížeči zablokovat, a když je pak uživatel navštíví, zobrazí mu upozornění, že jde o podvodnou stránku, případně důvod, proč je daný obchod považován za rizikový. Jen za uplynulý rok došlo k zamezení zobrazení 680 000 podvodných nebo rizikových stránek.

upozorneni-na-podvodny-e-shop-seznam-cz-nahled

Ochrana proti podvodným stránkám a nebezpečným e-shopům je již nyní k dispozici v nové verzi Seznam Doplňku jako rozšíření pro Google Chrome i Mozilla Firefox nebo jako integrovaná součást prohlížeče od Seznamu.

upozorneni-na-podvodny-web-seznam-cz-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení