Menu

Nová vlajková loď fotoaparátů Olympus PEN

30.06.2011 12:20 | Redakce Chip + Přidat komentář
Nová vlajková loď fotoaparátů Olympus PEN

Nová vlajková loď fotoaparátů Olympus PEN | foto: CHIP

Nový digitální fotoaparát typu „zrcadlovka bez zrcátka“ firmy Olympus nese označení PEN E-P3. Kromě jiných novinek nabízí rychlejší zaostřování (AF systém) a také dotykový displej.

Když Olympus představil před lety fotoaparáty PEN standardu Mikro 4/3, vytvořil tak zcela novou kategorii fotoaparátů. Nyní Olympus uvádí na trh vlajkovou loď, která kategorii opět posouvá o krok kupředu. PEN E-P3 má podle Olympusu ze všech fotoaparátů s výměnnými objektivy nejrychlejší zaostřovací systém.
Kromě technologie FAST AF (Frequency Acceleration Sensor Technology) má nově i rychlý dotykový OLED displej. Za rychlost vděčí nové PENy mimo jiné novému obrazovému procesoru TruePic VI, který slouží i jako pohon uměleckých filtrů i rozměrné dotykové OLED obrazovky. Zkušeným fotografům nabízí nový PEN dva voliče rychlé volby a několik uživatelsky definovatelných tlačítek. Vestavěná stabilizace obrazu zaručuje ostré snímky s libovolným použitým objektivem. Nový PEN E-P3 bude v prodeji koncem července 2011.
Třípalcový dotykový OLED displej má ve srovnání s podobnými LCD displeji vyšší kontrast a je praktický na ovládání. Umožňuje posouvání fotek, jejich zvětšování, stejně jako i samotné pořízení fotky. Stačí se prstem dotknout vybrané oblasti, na kterou fotoaparát zaostří a vyfotí.
Pro zkušenější a pokročilé fotografy může být hledání konkrétních položek v menu příliš zdlouhavé. Proto Olympus vybavil tělo E-P3 dvěma samostatnými ovladači na zadní straně. Palcem pravé ruky tak dokážete ovládat nastavení clony i času, aniž byste museli přepínat další tlačítka. PEN nabízí 10 různých filtrů pro přidání speciálních efektů bez použití počítače.  PEN nahrává video se stereo zvukem ve Full HD kvalitě a s frekvencí 60 s./s. Navíc je možné si vybrat z několika různých formátů (AVCHD, HD Motion JPEG).

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení