Menu

Nové a levné monitory LG IPS4

15.05.2012 14:39 | Redakce Chip + Přidat komentář
Společnost LG představila novou řadu monitorů řady IPS4. Oproti monitorům s TN panely, nabízí IPS displeje lepší barevnou reprodukci, vyšší kvalitu obrazu a širší pozorovací úhly. Navíc nemají být drahé.

Výhody IPS monitorů jsou jasné: nabízejí přesnější reprodukci barev, širší úhly pohledu a všeobecně příjemnější obraz. Na druhou stranu zase spotřebují více energie než TN modely a mívají delší dobu odezvy. Většinou také platí, že IPS displeje jsou o poznání dražší než TN monitory. Nové IPS displeje od LG se ale mají prodávat za rozumnou cenu.

O podrobných technických informacích tisková zpráva (jak je dnes běžné) mlčí. Prozrazuje jedině to, že se budou prodávat verze s 22“ a 23“ displejem a mají mít nějaký sofistikovaný systém pro uchycení kabelů. Inu, to nejzajímavější je přeci jen cena: 22“ IPS monitor se má od července prodávat za 3 500 Kč a 23“ model za 3 890 Kč. Zbytek zjistíme, až je podrobíme testu v naší laboratoři.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení