Menu

Nové bezdrátové přístupové body Zyxel řeší problémy s dosahem Wi-Fi

19.01.2018 13:02 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Nové bezdrátové přístupové body Zyxel řeší problémy s dosahem Wi-Fi

Nové bezdrátové přístupové body Zyxel řeší problémy s dosahem Wi-Fi | foto: CHIP

Zyxel představil tři nové bezdrátové přístupové body NWA1123-AC HD, NWA5123-AC HD a WAC6303D-S

Nové access pointy jsou kompatibilní s druhou generací (Wave 2) standardu 802.11ac a plní nároky moderních WiFi sítí tohoto standardu. Zatímco úvodní modely druhé generace tohoto standardu nedosahovaly nárůstu výkonu, který nastal při přechodu z normy 802.11n na první generaci 802.11ac, představené novinky již plně využívají potenciál bezdrátových sítí druhé generace standardu 802.11ac. 

Ne všechny přístupové body druhé generace standardu 11ac jsou stejné. Ačkoliv druhá generace standardu 11ac byla příslibem vyšší rychlosti a lepšího výkonu pro více uživatelů (MU-MIMO), neobešla se bez technických problémů. Jedním z nich bylo to, že technologii MU-MIMO šlo jen stěží využívat bez zpomalení přenosu dat. Pokud není důsledně potlačeno rušení, v případě nového standardu hrozí celkový pokles výkonu sítě způsobený klienty, kteří nejsou kompatibilní s technologií MU-MIMO. 

Novinky značky Zyxel jsou proto vybaveny technologií beamforming nové generace, která umožňuje vyšší rychlost přenosu dat pro všechny stávající klienty bez ohledu na to, jestli podporují řešení MU-MIMO. Tato zařízení fungují na principu RF First, který pro zajištění maximálního pokrytí a vyšší přenosové rychlosti optimalizuje rádiové frekvence v celém hardwaru. Atraktivní design nových přístupových bodů Zyxel dokonale zapadne do moderních pracovišť.

Využívejte výhody nového standardu

Rostoucí počet uživatelských zařízení na pracovištích klade na firemní sítě stále vyšší nároky. Tuto situaci a zahuštěnost síťového prostředí řeší nové přístupové body druhé generace standardu 11ac, které jsou schopny rychlejší souběžné komunikace s velkým počtem připojených zařízení bez ohledu na jejich kompatibilitu s technologií MU-MIMO. Výsledkem je nejen celkově lepší výkon sítě, ale také kvalitnější služba uživatelům, a to zejména v případě připojení velkého počtu zařízení.

Konec problémů s rušením

Přístupové body druhé generace standardu 11ac mají integrované filtry pro minimalizaci rušení z 3G/4G mobilních sítí. Model WAC6303D-S je navíc vybaven chytrou anténou, která spolehlivě eliminuje rušení WiFi ve stejném kanálu, k němuž dochází v prostředích s velkou hustotou provozu.

„Přístupové body druhé generace standardu 11ac tvoří přibližně 60% celkových prodejů firemních přístupových bodů,“ uvádí Martin Bratičák, Head of CEE Zyxel. „Naše řešení je určeno pro širokou paletu vertikálních trhů, přičemž pevně věříme, že urychlí zavádění této technologie v malých a středních společnostech, hotelnictví a ve vzdělávacích institucích.“

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení