Menu

Nové cíle hackerů

25.02.2014 14:42 | Karel Kovar + Přidat komentář
Nové cíle hackerů

Nové cíle hackerů | foto: CHIP

Finanční instituce byly napadány v uplynulých dvou letech vlnami DDoS útoků. Jaký lze v této oblasti očekávat vývoj?

Experti ze společnosti Fortinet očekávají, že v letošním roce bude záběr útoků ještě širší a útoky budou zaměřeny na způsobení prostojů a výpadků veřejných stránek, podobných například americké stránce Healthcare.gov (Obamacare).

hcare-nahled

Americký web Healthcare.gov bývá často cílem útoků…

Očekávají se také stále složitější multi-vektorové útoky na webové stránky, které budou kombinovat DDoS útoky s podvodnými technikami a snahou manipulovat s účty. Z módy už vychází i „obyčejné“ krádeže přihlašovacích údajů – očekává se, že se hackeři zaměří na získání přístupu k důležitějším zdrojům. O tom svědčí i aféra z loňského dubna, kdy byl hacknutý twitterový účet společnosti Associated Press, prostřednictvím kterého byla následně zveřejněna falešná zpráva o bombardování Bílého domu. To způsobilo během několika minut pokles Dow Jonesova indexu o 150 bodů a ztráty v hodnotě stovek miliónů dolarů.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení