Menu

Nové externí disky Western Digital

08.10.2009 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
mají na sobě displej s volnou kapacitou

Nové externí disky Western Digital

mají na sobě displej s volnou kapacitou

Western Digital představil nové řady 3,5" i 2,5" externích disků. 3,5" varianta My Book Elite i 2,5" verze My Passport Elite jsou vybaveny přizpůsobitelným štítkem e-label, který je vždy viditelný, i když je pevný disk vypnutý a jednoduše informuje o tom, co je na pevném disku a kolik místa na něm zbývá. Kromě informačního displeje podporují 256bitové hardwarové šifrování a součástí dodávky je i zálohovací software WD SmartWare. 3,5" pevné disky My Book Essential jsou nabízeny v kapacitách 1 TB, 1,5 TB a 2 TB. 2,5" varianty My Passport pak v kapacitách 320 GB, 500 GB a 640 GB. Jak větší, tak menší externí disky se k počítači připojují přes rozhraní USB 2.0.

Inteligentní displej e-label na hřbetu pevných disků My Book lze vyměnit snadno a tak často, jak je potřeba. Využívá technologii e-papíru, která simuluje písmo vytištěné na papíře. Pomocí dodávaného softwaru WD SmartWare mohou uživatelé snadno vytvořit štítek na svém pevném disku a pojmenovat jej nebo si na něm udělat poznámku o jeho obsahu. Displej e-label rovněž ukazuje dostupnou kapacitu a to, zda je pevný disk zamknutý pomocí silné ochrany heslem softwaru WD SmartWare a hardwarového šifrování. Díky technologii e-papíru jsou informace na displeji stále výborně čitelné, i když je pevný disk vypnutý tyto upravitelné štítky lze snadno podle potřeby kdykoli vyměnit. Externí 2,5" disky My Passport se dodávají s dokovací stanicí, která umožňuje snadnější a rychlejší připojení či odpojení disku a přístup k ní je snadnější než přístup k USB portům počítače.

Zdroj: Western Digital

Michal Bareš

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení