Menu

Nové logo, nový název: Microsoft přejmenoval svůj vyhledávač

06.10.2020 17:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Nové logo, nový název: Microsoft přejmenoval svůj vyhledávač

Nové logo, nový název: Microsoft přejmenoval svůj vyhledávač | foto: Daniel Rubino/Windows Central

Microsoft se loučí se starým logem svého vyhledávače a nově také doplnil jeho název: od této chvíle to je "Microsoft Bing". Co jej k tomuto kroku vedlo?

Microsoft chce své vlastní produkty více sjednocovat pod zastřešující značkou. Aby do budoucna vyloučil pochybnosti o tom, komu vlastně patří Bing a upevnil jeho vnímání jako součásti služeb Microsoftu, oznámil ve svém blogovém příspěvku změnu názvu svého vyhledávače. Nadále bude propagován pod názvem "Microsoft Bing".

Na první pohled jde o zcela okrajovou změnu s cílem jednoznačně usadit Bing do rodiny produktů Microsoftu. Pro ně ale bude v následujících měsících a letech pravděpodobně stále důležitější. Upraveno bylo i logo Bingu, a to aby odpovídalo změně názvu. Bude ale chvíli trvat, než se jeho modernější vzhled rozšíří a nahradí stávající používanou grafiku.

Podpora pomocí Microsoft Bing

bingrename1

V některých informačních kanálech už je možné se s novým logem Microsoft Bingu setkat, například na Twitteru. | Zdroj: Microsoft

Kromě změny názvu vyhledávače Microsoft také ve svém blogu oznámil zahájení nového dárcovského programu "Give with Bing". Uživatelům by měl usnadnit podporu neziskovým organizacím. Pro uživatele vyhledávače Bing je nutné se pouze přihlásit do služby prostřednictvím účtu Microsoft, zvolit organizaci, kterou chce podpořit a začít vyhledávat. Za každý vyhledávací dotaz získáváte body, které se na konci každého měsíce připisují organizaci, kterou jste si na začátku vybrali. Program ale funguje pouze v několika zemích.

Foto v záhlaví: Daniel Rubino/Windows Central

Používáte kromě Google také jiné vyhledávací nástroje?

39%
61%
Celkem hlasů: 31

mohlo by vás také zajímat: říjnový update Windows 10 – microsoft uvolňuje na poslední chvíli několik záplat

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení