Menu

Nové možnosti správy virtuálních serverů nabízí Coolhousing

24.07.2013 10:50 | Redakce Chip + Přidat komentář
Zákazníci datového centra společnosti Coolhousing mohou pro správu svých technologií využívat speciálního klientského rozhraní neboli Controlpanelu.

Skrze toto rozhraní mohou zapnout, vypnout i restartovat virtuální servery, doobjednávat nové služby, nainstalovat operační systém či zpřístupnit vzdálenou správu operačního systému prostřednictvím integrované konzole nebo VNC. Poslední aktualizace Controlpanelu přinesla několik novinek zvláště pro uživatele VPS.

Máte více virtuálních serverů?

Zákazníci, kteří využívají virtuální servery, mají nově rozšířeny možnosti správy těchto zařízení. Prostřednictvím Controlpanelu mohou vytvořit lokální síť, která propojí všechny jimi využívané VPS. Funkci využijí hlavně ti klienti, kteří mají více virtuálních serverů a jejich lokální propojení jim zajistí bezpečnou komunikaci mezi nimi. První možností je propojení několika veřejných virtuálních serverů, u druhé může jít o rozložení funkcí a zlepšení zabezpečení. Zákazník tak může například používat jeden server jako frontend (firewall, web apod.) a další servery jako interní databázové nebo storage servery, u nichž není přímý přístup k internetu žádoucí. Propojení virtuálních serverů je zcela zdarma, u druhé situace to však vyžaduje určité znalosti technologií.

Změny v konfiguraci VPS

Drobné změny se týkají i nastavení virtuálních serverů. Mezi parametry virtualizace byla zařazena nové položka – Režim časovače (rtc tickpolicy). Jejím prostřednictvím si zákazníci mohou nastavit frekvenci synchronizace virtuálního serveru s virtualizačním serverem. Zatím co pro UNIX/Linux like systému je vhodná hodnota „delay“ (normální frekvence), u virtuálů s OS Windows je doporučená hodnota „catchup“, která zajistí vyšší frekvenci synchronizace. Z parametrů virtualizace VPS byla naopak odebrána volba nastavení diskové cache, které v praxi způsobovalo řadu technických potíží.

Pro více informací navštivte stránky http://www.coolhousing.net/.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení