Menu

Nové možnosti v Mapách Google: sdílení cest, označení přechodů a čísel domů

04.12.2020 08:10 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Nové možnosti v Mapách Google: sdílení cest, označení přechodů a čísel domů

Nové možnosti v Mapách Google: sdílení cest, označení přechodů a čísel domů | foto: Android Police/Mapy Google

Mapy Google představily v nejnovější beta verzi několik zajímavých nových funkcí. Kromě označení přechodů pro chodce a čísel domů by nové možnosti měly zlepšit zejména určování cen přepravy, a to poskytnutím informací ostatním službám sdílené přepravy.

V posledních letech se Mapy Google staly pro mnoho uživatelů nenahraditelným nástrojem v oblasti navigace a poskytování bližších informací o neznámých oblastech. Google na mapové službě neustále pracuje a vylepšuje ji pomocí nových praktických funkcí a vlastností, které uživatelům usnadňují její využívání. Android Police informuje, že v nové beta verzi 10.56.0 se nyní objevují další zajímavé inovace.

V nové beta verzi se už nachází nastavení možnosti "Ride services". Jejím prostřednictvím mohou uživatelé nastavit, že informace o aktuální jízdě budou sdíleny s ostatními službami sdílení přepravy, což by mělo znamenat, že celkové náklady na cestu bude možné určit přesněji. Doposud byly při určování čekací doby a ceny jízdného uvedeny pouze odhady. Vypadá to, že v současné chvíli je jediným podporujícím partnerem Uber, je ale možné, že v jednotlivých zemích se v nabídkách budou postupně objevovat i další společnosti.

Pokud klepnete na Uber, vyskakovací okno vás informuje o možnosti získat přesnější náklady na plánovanou trasu poskytnutím informací s jinými službami sdílených jízd.

gmaps1

Mapy Google: sdílením údajů o trase by uživatelé měli mít možnost přesněji zjistit náklady na plánovanou cestu. | Zdroj: Android Police

Další novinka: Mapy Google ukazují čísla domů a přechody pro chodce

Někteří uživatelé beta verze hlásí, že při zvětšení určité oblasti v Mapách Google je také někdy možné vidět přechody pro chodce a čísla domů. Podle odhadů AndroidPolice se jedná pouze o aktualizaci na straně serveru, která je zatím k dispozici pouze pro několik měst.

Představené inovace by mohly být mimořádně praktické, a to zejména pro použití v neznámých oblastech. Přesnější sdílení nákladů na cestu prostřednictvím služeb ridesharingu by mohlo uživatelům pomoci předcházet nepříjemným překvapením. Zobrazení čísel domů a přechodů pro chodce usnadnit navigaci především pro pěší nebo cyklisty. Vzhledem k dostupnosti informací o nových službách je ale velmi těžké předpovědět, zda a kdy se dostanou také do standardní verze Map Google.

gmaps2

V některých městech zobrazují Mapy Google také přechody pro chodce a čísla domů. | Zdroj: Android Police

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení