Menu

Nové produkty Eee

03.03.2009 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Asus na CeBITu předvedl zajímavé novinky

Nové produkty Eee

Asus na CeBITu předvedl zajímavé novinky

Začal CeBIT a my vám můžeme ukázat první z ohlášených novinek. Tentokrát jde o produkty Asus, konkrétně o pár zajímavých novinek spadajících do řady Eee. Asus v této řadě na CeBITu uváděl inovované Nettopy i počítač ovládaný dotykovou obrazovkou, ale to není nic překvapivého. Nás z letošních novinek zaujaly především dva produkty - NAS disk Eee Station PC-NAS a jednoduchý videotelefon určený pro internetovou komunikaci.

NAS disk Eee Station PC-NAS nás překvapil praktickou drobností, která domácím NAS diskům chybí, a to zálohovaným napájením UPS, díky němuž lze NAS provozovat i při krátkodobém výpadku elektrické dodávky. Zatímnemáme k dispozici podrobnější specifikace, ale jakmile to bude možné, zařízení si objednáme na test. Nevšední je rovněž přítomnost optické mechanky, díky níž lze data uložená na NAS disku vypálit přímo na DVD disk bez nutnosti počítače. NAS totiž obsahuje 3,5" ovládací panel a displej, na němž lze vypalování nastavit. NAS disk Eee Station PC-NAS je uváděn s kapacitou 2 TB.

Eee koncept hraje na jednoduchost používání a v tomto smyslu do něj krásně zapadá i nově představený videotelefon Eee Videophone určený pro volání přes internet, které je možné uskutečnit v pouhých třech krocích. Tento videotelefon je vybaven Wi-Fi a může se pochlubit rozměrným 7" displejem, zabudovanou webkamerou, reproduktorem a mikrofonem, díky kterým umožňuje uživatelům realizovat videohovory bez potřeby počítače. Jeho jednoduché uživatelské rozhraní s ikonami a intuitivní rozložení tlačítek výrazně zjednodušují internetové volání - vypadá to, že tento telefon by mohli zvládnout i technicky méně nadaní uživatelé. Vyzkouším jej na rodičích.

Info: www.asus.com

Michal Bareš

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení