Menu

Nové SSD disky Samsung s kapacitou až 1 TB

11.12.2014 10:43 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Nové SSD disky Samsung s kapacitou až 1 TB

Nové SSD disky Samsung s kapacitou až 1 TB | foto: CHIP

Firma Samsung Electronics uvádí na trh pod nové SSD disky 850 EVO. Jsou založeny na technologii 3-bit 3D Vertical NAND (V-NAND). Podle Samsungu nabízejí ve srovnání s předchůdci významné zvýšení výkonu a životnosti. 

850evo-006-l-perspective-black-nahled

SSD disky firmy Samsung jsou poměrně populární a výkonné. Můžete se například podívat na naši srovnávací tabulky SSD disků. V červenci představil Samsung rychlé disky Samsung 850 PRO SSD pro profesionální nasazení (využití v high-end klientských počítačích a v malých a středně velkých podnikových serverech). Jsou založeny na technologii 2-bit 3D V-NAND pro profesionální využití v high-end klientských počítačích a v malých a středně velkých podnikových serverech

Nyní se do prodeje dostávají disky 850 EVO, které jsou založeny na 3-bit 3D V-NAND technologii. Díky tomu jsou vhodnější pro použití v zařízeních koncových spotřebitelů, jako jsou notebooky a herní počítače. Jsme zvědavi, jak obstojí v našich srovnávacích testech.

ssd-850evo-cut-e-1023-nahled

V sérii 850 EVO jsou SSD disky s kapacitou 1 TB, 500 GB, 250 GB a 120 GB. Podle Samsungu se vyznačují se sekvenční rychlostí čtení až 540 MB/s a rychlostí zápisu až 520 MB/s. Díky technologii Samsung TurboWrite dosahuje 1TB verze 850 EVO náhodné rychlosti zápisu až 90 000 IOPS, což umožňuje rychlé ukládání velkoobjemových dat a multitaskingové operace. Modely s kapacitou 1 TB a 500 GB navíc nabízejí spolehlivost – 80 GB dat zapíší denně po dobu pěti let.

Příští rok plánuje Samsung rozšířit řadu SSD disků 850 EVO o mSATA a M.2 modely založené na technologii 3-bit V-NAND. Nové SSD Samsung 850 EVO budou na českém trhu k dispozici od začátku roku 2015. Ceny budou oznámeny později.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení