Menu
CHIP Speedtest

Nové telefony s Androidem: OnePlus pracuje na smartphonech střední třídy za nízkou cenu

25.06.2020 10:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Nové telefony s Androidem: OnePlus pracuje na smartphonech střední třídy za nízkou cenu

Nové telefony s Androidem: OnePlus pracuje na smartphonech střední třídy za nízkou cenu | foto: CHIP

OnePlus zveřejnil, že připravuje novou řadu smartphonů, které budou k dispozici za dostupné ceny. V minulosti výrobce v segmentu nízkých až středních cen plánovaného úspěchu nedosáhl.

Toto tedy bylo novinkou, kterou aktuálně oznámili zástupci výrobce OnePlus. Na trhu se objeví nová řada chytrých telefonů, ale podobně jako tomu bylo už v minulosti, představení proběhne pouze v omezené sérii na vybraných trzích.

Už nějakou dobu se tušilo, že OnePlus pracuje na modelu chytrého telefonu s názvem OnePlus Z nebo OnePlus Nord. Očekává se, že tímto telefonem bude model střední třídy ve shodě s typem OnePlus X z roku 2015.

Nyní společnost oznámila na svém fóru, že pracuje na "nové a dostupnější produktové řadě smartphonů". Dále dodává, že stále existuje mnoho zákazníků, kteří si přejí telefon s "dostupnější", tedy výhodnější cenou.

OnePlus: nový telefon se velmi pravděpodobně nejprve objeví pouze na dvou trzích

oneplus1

OnePlus doufá, že nový model smartphonu kategorie střední třídy bude úspěšnější, než OnePlusX z roku 2015 (na fotografii).

Očekává se, že nový model bude nejprve uveden na trhy v Indii a Evropě. Musí se prokázat, zda je nová strategie úspěšná. To se o řadě OnePlus X z roku 2015 zrovna říci nedá.

"Podobně jako jsme to dělali vždy, pokud chceme vyzkoušet něco nového, začínáme s relativně malou produkcí, kterou nejprve uvedeme na trhy v Evropě a Indii. V blízké budoucnosti pak chceme přinést cenově dostupnější smartphony i do dalších regionů", prohlásili zástupci výrobce v souvislosti s aktuální strategií. Nový produktový tým je veden Paulem Yuem, který vedl hardwarový vývoj mnoha předchozích zařízení OnePlus za posledních pět let.

mohlo by vás také zajímat: smartphony s nejlepší výdrží na akumulátor

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.