Menu

Nové vědecké kalkulačky Canon

28.05.2012 12:46 | Redakce Chip + Přidat komentář
Canon rozšiřuje svou řadu vědeckých kalkulaček a představuje tenké modely X MARK I Pro a F-789SGA. Tyto kalkulačky disponují více než 600 funkcemi, a jsou tedy určeny hlavně pro profesionály a studenty odborných středních a vysokých škol.

Kromě spousty funkcí a pěkného designu jsou tyto kalkulačky zajímavé i tím, že myslí na životní prostředí. Oba modely jsou zčásti vyrobeny z recyklovaných plastů z jiných produktů Canon. Kalkulačka F-789GSA je částečně napájena solární energií a nabízí funkcí automatického vypnutí, čímž se zamezuje zbytečnému plýtvání energií.

X MARK I Pro je první profesionální vědecká kalkulačka řady X MARK I. Je vhodná zejména pro profesionály nebo univerzitní studenty, kteří se zabývají strojírenstvím či pokročilou matematikou. X MARK I Pro má 610 pokročilých funkcích, které zvládnou složité rovnice a má tlačítko APPS pro vyvolání navolených funkcí. Dvanáctimístný LCD displej usnadňuje orientaci ve výpočtech. Paměť obsahuje místo na 19 uložení a vyvolání, což usnadňuje kontrolu předchozích výsledků.

Stylová kalkulačka X MARK I Pro má lesklý bílý povrch a její tlačítka jsou velikostí podobná těm, které najdeme na PC klávesnici. Vrchní vrstva tlačítek je ošetřena a vytvarována tak, aby se symboly a čísla užíváním neopotřebovala. Lehká konstrukce umožňuje snadné přenášení a odnímatelné pouzdro chrání kalkulačku před nárazy a poškozením na cestách.

Nový model F-789SGA je určen pro studenty a učitele strojírenství a pokročilé matematiky, kteří často pracují s čísly. Nabízí 605 funkcí, 79 předdefinovaných konstant a 172 metrických převodů. F-789SGA rychle vyřeší komplikované rovnice a na velkém digitálnímu LCD displeji jsou výpočty přehledné.

Tenká a lehká vědecká kalkulačka F-789SGA má matný povrch tlačítek a stříbrný spodní kryt. Plast, ze kterého jsou vyrobena tlačítka a horní kryt, je antibakteriální, a proto je kalkulačka  F-789SGA vhodná pro použití v nemocnicích, školách, vědeckých laboratořích a kancelářích.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení