Tip pro základní desku: aktivujte podporu virtualizace
Aby bylo možné pracovat s virtualizačními nástroji, jako je VMWare nebo Virtualbox, musí být…
Společnost AVG Technologies otevřela v Brně mezinárodní výzkumné centrum AVG Malware TRAP Centrum, zkráceně M-TRAP, kde TRAP znamená Trending, Reporting, Analysis, and Prevalence. Jeho úkolem bude shromažďovat a poté analyzovat informace o škodlivých programech (malwaru) a jejich šíření na internetové síti. Náklady na unikátní pracoviště se pohybují zhruba ve výši 10 milionů korun. První výsledky by měly být k dispozici během měsíce května až června. Potřebná data získá nové centrum prostřednictvím více než 80 milionů uživatelů antivirového programu AVG.
„M-TRAP bude hledat vzájemné souvislosti a způsoby, jak vyvinout ještě lepší metody detekce a prevence šíření škodlivých kódů. Výsledky výzkumu využijeme při vývoji nových technologií pro efektivní boj s počítačovými viry," řekl technický ředitel AVG Technologies a hlavní iniciátor projektu Karel Obluk. Jednoduše řečeno, odborníci spustí škodlivý kód v karanténním prostředí, sledují, jak se chová, a pak na něj vytvoří „lék" a „protilátky". Velmi důležitým aspektem je také sledování rychlosti a způsobu šíření různých typů virů po celém světě. Tým projektu AVG Malware TRAP Centrum nyní zaměstnává pět počítačových odborníků, později přibudou další. Příležitost zde najdou také studenti.
„V době, kdy se celý svět v menší či větší míře potýká s krizí a firmy spíše propouštějí, je toto jeden z pozitivních signálů, který ukazuje, že AVG Technologies je stabilní firma se silným zázemím," uvedl ředitel oddělení lidských zdrojů společnosti Jiří Omelka.
Brněnské centrum je jedním ze tří pracovišť firmy AVG Technologies, která se nyní odhalováním škodlivých kódů zabývají. Další dvě jsou na východním a západním pobřeží USA, přičemž M-TRAP by se v budoucnu měl stát páteří těchto datových center. Jeho tým pod vedením renomovaného specialisty na antivirové programy, Američana Ryana Hickse, bude zpracovávat obrovské množství dat od uživatelů z celého světa a sledovat chování počítačových virů. AVG Technologies na celém projektu úzce spolupracuje s Fakultou informačních technologií (FIT) Vysokého učení technického v Brně. Pracoviště M-TRAP funguje v prostorách fakulty, v nedávno rekonstruovaném kartuziánském klášteře v Božetěchově ulici v Brně-Králově Poli. „Spolupráce naší firmy s FIT se úspěšně rozvíjí již několik let. V minulosti jsme podpořili několik výzkumných projektů, sponzorujeme akce fakulty, studentům zadáváme témata bakalářských a diplomových prací. V souvislosti s otevřením našeho výzkumného centra nabídneme studentům a doktorandům fakulty možnost podílet se na výzkumné činnosti centra," doplnil Karel Obluk.
Aby bylo možné pracovat s virtualizačními nástroji, jako je VMWare nebo Virtualbox, musí být…
Ve Windows 10 můžete snadno přistupovat k fotografiím a videím uloženým v Apple iPhonu.…
Při každodenní rutinní práci na PC, ať už jde o desktop nebo notebook, ušetří čas používání…
Zkoušeli jste někdy extrahovat text ze souboru PDF? Obvykle to moc dobře nefunguje. Výrobce…
Na moderní smartphony jsme si rychle zvykli a představa, že bychom se opět měli vracet k…
InSight měří na Marsu zemětřesení a proslavila se zejména, když měla trable se zavrtáním…
Příznivci společnosti Apple už nějakou dobu netrpělivě očekávají nový operační systém pro…
Nejen mladí politici, ale i technologičtí vizionáři se mohou dopouštět odsouzeníhodných…