Menu

Novinka od Esetu dokáže najít ukradený notebook

20.05.2012 06:20 | Redakce Chip + Přidat komentář
Eset zahájil veřejné testování BETA verzí svých vlajkových produktů – Eset Smart Security 6 BETA a Eset NOD32 Antivirus 6 BETA. Funkce Anti-theft, která pomáhá lokalizovat ukradený notebook a monitorovat jeho aktivitu, bude během BETA testování součástí obou produktů, aby byla k dispozici co nejvíce testerům.

Podle průzkumu firmy Eset s názvem Online Security Brand Tracker se 63 % uživatelů připojuje na internet prostřednictvím svých notebooků, 12 % pak využívá netbook – jsou tedy mobilnější než dříve. Průzkum navíc ukázal, že mezi uživateli bezpečnostního softwaru byly nejžádanější funkce proti krádeži. Prevenci neautorizovaného přístupu k počítači ohodnotilo jako “nutnou” nebo “užitečnou” 88 % uživatelů, přičemž ochranu dat v případě krádeže vyžadovalo 84 % uživatelů.  Jedna šestina internetových uživatelů přiznala osobní zkušenost s únikem dat.

Všechna výše uvedená zjištění představují dobrý důvod pro implementaci funkce Anti-Theft do šesté generace těchto produktů. Díky ní budou moci uživatelé lokalizovat a získat zpět ztracený nebo ukradený počítač. S pomocí Anti-Theft může uživatel najít zmizelý počítač na mapě a sledovat jeho aktivitu na dálku, aniž by o tom zloději věděli. K nashromážděným údajům získá uživatel přístup na stránce my.eset.com.

Eset Smart Security 6 BETA a Eset NOD32 Antivirus 6 BETA obsahují mnoho vylepšených funkcí a výhod, které nyní mohou uživatelé otestovat: vylepšený osobní firewall a rodičovská kontrola, kontrola přenosných médií, herní režim, antivirus a antispyware postavený na prověřeném skenovacím jádře, skenování v režimu Cloud, skenování v době nečinnosti počítače, systém HIPS (Host-based Intrusion Prevention System) a další.

Vybrané funkce a výhody Eset NOD32 Antivirus 6 BETA a Eset Smart Security 6 BETA:

Anti-Theft (v prodejní verzi bude funkce dostupná jen u Eset Smart Security 6) – automaticky monitoruje ztracené zařízení a zobrazuje jeho pozici na mapě, pokud je dostupná síť wi-fi. Tyto informace najde uživatel na stránce my.eset.com. Také lze přes webkameru sledovat zloděje bez jejich vědomí.

Osobní firewall (pouze v produktu Eset Smart Security 6 BETA) – zabraňuje neautorizovaným uživatelům v přístupu k počítači a zneužití osobních údajů. Uživatel tak může bezpečně nakupovat, provádět bankovní transakce a používat sociální sítě.

Rodičovská kontrola (pouze u produktu Eset Smart Security 6 BETA) – díky této funkci může uživatel lépe ochránit své děti v prostředí internetu. Může zablokovat webové stránky tak, že si vybere z přednastavených kategorií.

Skenovaní ve stavu nečinnosti počítače – vykonává hloubkovou kontrolu počítače v době, kdy není používaný a díky tomu nezatěžuje systém. Detekuje potenciálně neaktivní hrozby předtím, než začnou škodit. Pokud přístroj běží na baterii, skenování se vypíná, aby nezvyšovalo jeho spotřebu.

Skenování při stahování souborů – zkracuje čas skenování tím, že skenuje specifické typy souborů už během jejich stahování – například archivy nebo aktualizace pro smartphony.

Všechny BETA verze jsou předchůdci finálních produktů. Jsou určeny pro testování a neměly by být používány v systémech, které obsahují důležitá data. Eset si cení názorů a zpětné vazby svých zákazníků.

Více informací najdete na stránce Eset.com.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení