Menu

Nový balík aplikací a „cloud“ od Adobe

27.04.2012 11:38 | Redakce Chip + Přidat komentář
Společnost Adobe Systems představila nejnovější sadu nástrojů Adobe Creative Suite 6 a Adobe Creative Cloud určenou pro uživatele, kteří se zabývají tvorbou tištěných materiálů, webových stránek nebo videa.

Adobe představilo celkem čtrnáct nových aplikací a čtyři ucelené sady tvůrčích nástrojů a také nové centrum Adobe Creative Cloud. Pokud se uživatel za poplatek přihlásí do cloudu Adobe, může si stáhnout a nainstalovat si každou aplikaci z Adobe CS6 a online synchronizovat soubory, publikovat a pracovat s webovými stránkami. Uživatelé Creative Cloud budou moci vytvářet mobilní aplikace pro iOS a Android a připravovat, spravovat a hostovat webové stránky. Kromě toho může využít aplikace Adobe Touch Apps (například Photoshop Touch) pro tablety.

Klíčová vylepšení CS

Podle Adobe zaznamenají uživatelé u Photoshopu CS6 neuvěřitelný nárůst výkonu, a to díky novému enginu Adobe Mercury Graphics Engine. Při použití základních nástrojů pro úpravy, včetně Zkapalnění, Pokřivení loutky (Puppet Warp), Transformace a Světelných efektů uvidí výsledky téměř okamžitě. Vylepšeny byly i funkce Content-Aware Patch a Content-Aware Move.
Illustrator CS6 má vylepšené moderní rozhraní a funkce, které zahrnují nový engine pro převod obrázků, jednoduchou tvorbu vzorků výplní a schopnost aplikovat přechody na tahy. Mercury Performance System přináší rychlost a stabilitu včetně podpory 64bitových operačních systémů pro Mac OS a Windows.
Nový InDesign CS6 zjednodušuje vytváření více rozvržení z jediné sady obsahu pomocí nových nástrojů Adaptive Design – Alternate Layout, Liquid Layout, Content Collector Tools a Linked Content. Uživatelé tedy snadněji mohou vytvářet zároveň obsah do tištěných i elektronických médií a to i ve více verzích (na výšku, na šířku) a na web.
Zbrusu novou aplikací je Adobe Muse, nástroj, který umožňuje návrhářům vytvářet a publikovat webové stránky ve formátu HTML5 bez psaní kódu. Uživatelé mohou integrovat HTML5 animace vytvořené pomocí Adobe Edge přímo do svých projektů v Dreamweaveru a uživatelé Adobe Flash Professional CS6 mohou převést a transformovat své dovednosti do HTML5 pomocí Flash Professional Toolkit for CreateJS.
Program After Effects CS6 je podle Adobe nyní rychlejší a vstřícnější. Díky Global Performance Cache jsou náhledy ukládány a připraveny ke zpracování, což šetří čas strávený při přechodech mezi projekty. Adobe Audition CS6 urychluje zvukovou postprodukci: roztažení výstřižku v reálném čase umožňuje snadné roztažení výstřižku tak, aby se vešel do editovaného prostoru.

Cena a dostupnost

Produkty Adobe Creative Suite 6 a Adobe Creative Cloud by měly být k dispozici do 30 dnů a již dnes je možné si je předobjednat. Adobe nadále nabízí ke koupi 14 samostatných produktů CS6, stejně jako balíky Adobe Creative Suite 6 Design & Web Premium (1 846,80 EUR), Adobe Creative Suite 6 Design Standard (1 258,80 EUR), Adobe Creative Suite 6 Production Premium (2 278,80 EUR) a Adobe Creative Suite 6 Master Collection (2 518,80 EUR). Ceny jsou uvedeny s DPH. K dispozici je rovněž nabídka aktualizací.
Členství v Adobe Creative Cloud bude k dispozici zákazníkům v 36 zemích a v mnoha jazycích. Ceny za členství v Creative Cloud pro jednotlivce činí 59,03 EUR/měsíc při roční smlouvě a 88,55 EUR/měsíc bez roční smlouvy.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení