Menu

Nový Lenovo YOGA Tablet 2

15.10.2014 15:48 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Nový Lenovo YOGA Tablet 2

Nový Lenovo YOGA Tablet 2 | foto: CHIP

Lenovo rozšiřuje svoji populární řadu YOGA tabletů o nové modely se systémem Windows dostupné v 8palcové a 10palcové velikosti.

Lenovo také nabízí modely se systémem Android v 8palcovém a 10palcovém provedení spolu s novým 13palcovým YOGA Tablet 2 Pro, který se může pochlubit tím, že je možné jej využít jako projektor.

S funkcemi, jako je nový režim Pověs, a vylepšeným stojánkem tyto tablety umožní spotřebitelům dělat prakticky cokoliv. S podmanivým zvukem, kamerou s vysokým rozlišením, procesory Intel Atom a vysokorychlostní Wi-Fi podporovanou modemem Intel XMM 7160 a s volitelným 4G jsou pro dnešní mobilní životní styl přímo předurčeny.

yoga-tablet-2-nahled

Neomezená všestrannost

Nový YOGA Tablet 2 v sobě ukrývá technologie, které se přizpůsobují intuitivním a zábavným způsobem svému uživateli. Tenké a lehké tablety poskytují novou úroveň flexibility počínaje novým režimem Pověs, který jim umožní pověsit své zařízení všude tam, kde uznají za vhodné. Uživatelé mohou využívat samozřejmě i tři původní režimy – Podrž, PoložPostav. V reakci na požadavky zákazníků společnost Lenovo také vylepšila stojánek v režimu Postav pro větší stabilitu při používání funkce 10bodového multidotykového displeje.

Kromě designu tabletu byly vylepšeny i jeho výkonnostní specifikace. Procesor Intel Atom podporuje rozšířené funkce zvuku a kamery včetně duálních předních reproduktorů s téměř filmovým Dolby Audio a Wolfson Master HiFi pro čistý zvuk spolu se zadní 8MP kamerou. Tablety také upoutají celou řadou užitečných funkcí pro připojení včetně dvoupásmového Wi-Fi a microUSB s OTG připojením, které například umožňuje uživatelům nabíjet jejich telefon (vyžaduje samostatný kabel). Uživatelé se mohou také těšit z dlouhé výdrže na baterii, což jim umožní zůstat déle mobilní v některém ze čtyř režimů.

Tablet, který se vám přizpůsobí

YOGA Tablet 2 je dostupný ve třech velikostech displeje a se dvěma operačními systémy, takže si uživatelé mohou vybrat model, který nejvíce vyhovuje jejich přáním a potřebám. Pro ty, kteří preferují systém Windows, nabízí společnost 8 a 10palcové modely Lenovo YOGA Tablet 2 s Windows v barvě ebenová čerň s předem nainstalovanou sadou Microsoft Office 365 s ročním předplatným. Oba dva mají Office a volitelně 4G (LTE ). 10palcový model s Windows je dodáván s BT klávesnicí sloužící také jako stylový kryt tabletu.

Pro uživatele preferující systém Android nabízí společnost Lenovo YOGA 2 Tablet v barvě platiny ve velikosti 8 a 10 palců, stejně jako nový 13palcový YOGA Tablet 2 Pro běžící na systému Android KitKat 4.4. Tyto modely nabízejí volitelnou 4G technologii pro připojení prakticky odkudkoliv. Tablety rovněž přicházejí s aplikacemi Lenovo Premium Apps umožňujícími uživatelům snadno sdílet, synchronizovat a chránit cenné informace ve svém tabletu. SHAREit sdílí informace okamžitě mezi více zařízeními bez síťových poplatků a SYNCit pak zálohuje a obnovuje kontakty, SMS zprávy a záznamy o hovorech.

Cena a dostupnost

8 a 10palcové modely YOGA Tablet 2 se systémem Android jsou k dostání za cenu od 4 958 Kč bez DPH, resp. od 6 611 Kč bez DPH. Modely s operačním systémem Windows ještě nejsou k dispozici.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Pouzdro?

  Sehnal jste nějaké pouzdro?
  Možná by šlo použít toto: https://www.alza.cz/…d2271260.htm

  Reagovat na komentář

  OTG

  Ten kablík snad musí být OTG a nikoliv pouhá redukce.

  Reagovat na komentář

  Nedostatky yoga2

  Reakce na Honza: Ja oteviram zadni podperu tak ze chytnu stred kde jsou baterky a pootocim a nepotrebuju zadny jazycek ani praporek na otevirani.Akorat jsem nemoh rozchodit usbcko mini protoze v elektrowordu mi dali kablik fontastic ktery ma klasicky usb cele zalite v cernym plastu a ten se mi s nijakym zarizenim ani fleskou nesparoval.Proste nic nenasel.Koupil jsem jiny ktery ma konec klasicke usb kovovy- myslim ten uplne konec do ktereho se vsune treba fleska- a ten mi nasel uplne vsechno ihned po zasunuti i kabel na autodiagnostiku auta.Takze se netrapte z ovladaci jak nekteri to tak resi. Staci ten spravny kablik.Ten spatny co nejde je znacky fantastic a ten co funguje napoprve je znacka cableexpert usb otg delka 15 cm.Jinak jsem s timtotabletem maximalne spokojen. Zvetseni pisma jsem udelal tak ze pridrzet prst na plose pak graficke adaptery a tam je nastaveni velikosti pisma. i systemovych pisem.Mam tablet s windows mobile. Symbian v tabletu je ubohy nechel bych ho.

  Reagovat na komentář

  Jde udělat na foťáku ZOOM ?

  Musím se přidat k Honzovi, tablet výborný, ale dokumentace a podpora katastrofální..
  Nevíte někdo, zda lze na foťáku udělat zoom ? Našel jsem, že Lenovo má aplikaci SnapIT, ale jestli lze použít na Yogu 2 jsem nenašel …

  Reagovat na komentář

  postřehy z užívání Yoga 2 10´´ Windows

  Ahoj LENOVÁCI,
  POZNATKY K LENOVO YOGA TABLET 2 10´´ s WINDOWS 8.1
  Jsem novým uživatelem LENOVO YOGA TABLET 2 10´´ s WINDOWS 8.1.
  Je to přístroj z mnoha stránek perfektní, ale z mého pohledu má několik drobných chyb A NEDOSTATKŮ, o kterých jsem se nedočetl v žádných recenzích, proto se o své poznatky chci podělit s výrobcem LENOVO i s ostatními uživatel.
  1)
  Asi největší chybou je samotné LENOVO CZECH, které na svých stránkách nemá o produktu téměř žádné informace, vyjma pár neurčitých marketingových keců, fantastických reklamních obrázků atd., ale specifikace prostě chybí. Toto vše je podtrženo a podepsáno tím, že něco jako technická podpora, kde by se dalo dotázat na nejasnosti prostě neexistuje a je v dnešní době až komické, pokud firma jako Lenovo má, jako kontakt, uvedenu pouze poštovní adresu a e-mail i telefon jsou tajné… TO JE OSTUDA…

  K ZAŘÍZENÍ SAMOTNÉMU: Jedná se o fantastický produkt, tedy neberte níže napsané jako absolutní kritiku zařízení, které pokud bude dále fungovat bez problémů, lze jedině doporučit a nemá smysl zde vypisovat všechny klady, které lze najít ve všech recenzích a při poměrně slušné cenové dostupnosti i vyzkoušet na vlastní kůži. Snad jediné, co je zde nutno uvést na pochvalu je to, že DÍKY PLNÝM WINDOWS 8.1 JDE O SKUTEČNÝ A PLNOHODNOTNÝ POČÍTAČ NA KTERÉM LZE PLNOHODNOTNĚ PRACOVAT NA CESTÁCH, NIKOLI O ŽÁDNOU OŘEZANOU VERZI JEN PRO ZÁBAVU, JAKOU JE NAPŘ. DRAHÝ iPad, KTERÝ JSEM POUŽÍVAL DOSUD (A SLOVU „DOSUD“ JSEM RÁD…)

  1. I když KLÁVESNICE není samozřejmou součástí dodávky všech modelů (Androidové verze jsou o ni ochuzeny, ale až klávesnice z Yogy 2 tablet dělá stroj, se kterým se dá opravdu plnohodnotně pracovat a nejen hrát hry, koukat na filmy a brouzdat na netu), o jejím uchycení k tabletu magnetem jsem se v recenzích nedočetl. Je to super, ale bylo by potřeba spíš nějaké mechanické fixace. Magnet NEudrží tablet a klávesnici pohromadě a pokud někdo, neznalý tohoto problému, vezme do ruky tablet s klávesnicí ze stolu, protože se logicky jeví jako jeden celek, spojení se okamžitě rozpadá a obě součásti okamžitě padají na zem… Stačilo by nacvaknout klávesnici na dva čepy s drážkami, které by se následně tlačítkem odjistily pro rychlé rozpojení… Bylo by to mnohem lepší!!!
  2. Spojení tabletu s klávesnicí přímo souvisí s drobounkou vychytávkou, která opět chybí a znepříjemní život uživateli. Ve styčné ploše klávesnice a tabletu by mohly být kontakty pro dobíjení klávesnice, která má vlastní baterii. I když klávesnice vydrží nabitá déle než tablet, pokud chci nabíjet obojí, musím mít dvě nabíječky micro USB a navíc jednu do zařízení napíchnout zleva a druhou zprava. TO JE FAKT HROZNÉ Aktuální stav nabití klávesnice pak zřejmě není možné nikde zjistit…
  3. ZAPÍNACÍ HW TLAČÍTKO je na první pohled umístěno zcela logicky na boku kulatého „držáku“ s bateriemi, za který se mimochodem tablet velice příjemně drží, ale tlačítko se často jen dotykem dlaně, nebo nechtěným dotykem prstu vypne (při držení tabletu v levé ruce na ležato a práci pravou rukou). Tlačítko by mohlo být více zapuštěné do těla a už by se to nestávalo, nebo by toto tlačítko stačilo menší a úplně jinde, kde by nechtěný dotyk tolik nehrozil.
  4. OTEVÍRÁNÍ ZADNÍHO PODPĚRNÉHO PODSTAVCE by mohlo být lepší. Je to opravdový masivní kus hliníku, na který se dá jistě spolehnout, pokud se jednou neochodí a na čepu bude stále držet (jinak by pak tablet padal). Pokud tablet používám bez klávesnice, otevírá se podstavec poměrně dobře, že tablet chytím jako knihu za hřbet, kterým pootočím. To je super, ale při použití tabletu s klávesnicí je taktéž postavení tabletu na stole závislé na zadní podpěře (spojením tabletu s klávesnicí není zajištěna fixace polohy v kloubu). V tomto případě otevření s připojenou klávesnicí (jako notebooku) je třeba otevřít ještě zadní podpěru a to už není tak snadné. Stačilo by, kdyby hliníkový plech měl zezadu vybrání pro prst (nehet), nebo jen instalovanou tenkou mašličku, která by nikterak nepřekážela (jako třeba praporek na zipu u bundy a třeba s logem). PAK BY SE ZADNÍ PODPĚRA OTEVÍRALA JEŠTĚ LÉPE Instalovat praporek do otvoru na pověšení je sice řešením, ale bez úpravy to dost dobře nejde, protože hrana hliníkového plechu tvoří naprostou rovinu, o kterou se tablet na stole opírá a pokud tam dám, ač jen slabou mašličku bez broušení a pilování, tablet se na rovném stole kolíbá…
  5. TITĚRNOST ZOBRAZENÍ. Jsem uživatelem, který brýle na čtení používá jen pro opravdu malá písmena, nebo pro dlouhou práci na PC. většinou je běžně nemám ani u sebe, ale titěrný text je problém. A právě toto je problémem tabletu Yoga2 10´´. Zobrazení systémových věcí nelze roztahovat a tak zvětšit, tedy první problém nastává u samotného přihlášení a následuje všude v ovládacích panelech, nastaveních atd. V základním nastavení jde o takovou titěrnost všech písmen, jako bychom chtěli zamaskovat éčka na obalu od sušenek. Zobrazení těchto věcí zřejmě není dobře optimalizováno k velikosti displeje, protože na velice dostatečné ploše se krčí uprostřed písmenka jako blešky a většina plochy zůstává nevyužita. Pro laického uživatele, je pak velice těžké najít ve všech ovládacích panelech, nastaveních atd. možnost alespoň trochu písmo zvětšit. Také jsem si musel vyhledat počítačového odborníka a ani on nebyl hotov raz-dva. Přizpůsobit zobrazení tak, aby se to vůbec dalo číst, rozhodně není jednoduché a není na chvíli. V rámci možností se to povedlo, ale i tak některé věci zůstávají nepřiměřeně titěrné. Snad to opraví nějaká aktualizace…
  6. SEHNAT POUZDRO NA TABLET I S KLÁVESNICÍ zřejmě není lehký úkol. Zběžně jsem koukal, ale vše je pro tablet bez klávesnice… Snad něco dobrého seženu. Třeba tak bude i tablet s klávesnicí držet pohromadě a nebude tak hrozit rozbití pádem na zem.

  A NAKONEC JEN POVZDECHNUTÍ nad absenci telefonu od Lenova s WP, KTERÉ SE NETÝKÁ PŘÍMO YOGY 2 TABLET.
  Pokud máte všechna zařízení s OS Windows 8.1 a telefon s WP 8.1, máte soubor věcí, které spolu dokonale spolupracují a jste perfektně vybaveni na práci kdekoliv. Máte stabilní a rychlý systém, na kterém lze těžko hledat větší mouchy. I aplikací je dnes již víc, než dost a spíš se stává trapným pro některé výrobce jiných zařízení, jejichž ovládání je připraveno pro iOS a Android a WP chybí. Ne, že by například zařízení s nakousnutým jablkem spolu nespolupracovala (bohužel v mnoha ohledech JEN SPOLU a mnoho věcí, jako fleška, paměťové karty a mnoho věcí na Internetu jsou vám jablkem zakázána), ale současný stav je takový, že za polovičatou věc platíte dvojnásobek a ZBYTEČNĚ…
  ABY BYLA RODINA LENOVO KOMPLETNÍ, MĚLO BY SE JÍ NARODIT JEŠTĚ JEDNO DÍTĚ – ŠPIČKOVÝ TELEFON S OPERAČNÍM SYSTÉMEM WP (Zatím používám Nokii Lumia 930 a super. Je to vlajková loď od Microsoftu, stojí dnes pod 10tis.i s poštovným a srovnání s iPhone 6 za 25 tis, snese bez nejmenších problémů. U Lenovo Yoga 2 tablet a srovnání s iPad je to naprosto podobné, a nebýt drobných nedodělků (viz výše) YOGA jasně vyhrává )
  Také na https://www.facebook.com/…954865504494

  Reagovat na komentář

  tablet lenovo yoga 2 Pro 13:3

  Ačkoli výrobce se chlubí dlouhou výdrží baterie,mnou zakoupený tablet vydrží maximálně 5 hodin,takže velké zklamání.

  Reagovat na komentář

  YOGA - telefoní hovory.

  Takže se z těchto Yoga dá i telefonovat? Vycházím z věty „a SYNCit pak zálohuje a obnovuje kontakty, SMS zprávy a záznamy o hovorech.“
  Lipt

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení