Menu

Nový ultrabook od Lenova

15.11.2012 13:20 | Redakce Chip + Přidat komentář
Nový ultrabook od Lenova

Nový ultrabook od Lenova | foto: CHIP

Patnáctipalcový IdeaPad U510, který byl představen na letošním veletrhu IFA v Berlíně, doplňuje řadu ultrabooků IdeaPad U310 a U410. Dokáže stahovat emaily i v režimu spánku, ze kterého se navíc probudí za pouhou sekundu.

Nový ultrabook je tenký jen 21 mm, váží 2,2 kg a baterie vydrží až 6 hodin na jedno nabití. Kovový povrch dodává ultrabooku odolnost. Stylový IdeaPad U510 s operační pamětí až 8GB DDR3 je poháněn procesorem až Intel Core i7 třetí generace. Ultrabook je vybaven klávesnicí AccuType a touchpadem optimalizovaným pro rozhraní Metro systému Windows 8.

S grafickou kartou NVIDIA GeForce 625M 1GB zvládne i náročnější činnosti, přičemž technologie Intel Wireless Display bezdrátově přenese obraz z počítače na velkou obrazovku či plátno. Této funkce lze využít především při sledování filmů nebo promítání prezentací.

IdeaPad U510 nabízí až 1 TB úložného prostoru na pevném disku a 24 GB SSD pro urychlení práce. V případě ztráty či krádeže zařízení uživatelé jistě ocení technologii Intel Anti-theft, která po aktivaci umožňuje vzdálené zablokování počítače a vysledování jeho polohy pomocí GPS nebo Wi-Fi. Lenovo IdeaPad U510 bude na českém trhu dostupný v prosinci za cenu od 13 333 Kč bez DPH.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení