Menu

Nový ultralehký ThinkPad X300

27.02.2008 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Lenovo uvádí na trh nástupce proslulé řady ThinkPad X.

Nový ultralehký ThinkPad X300

ThinkPady řady X jsou známy zvláště miniaturními rozměry, hmotností a konzervativním designem. Lenovo ThinkPad X300 se od stávajícího modelu X61 liší především využitím nových technologií jako jsou SSD disky a displej podsvícený technologií LED s automatickou regulací jasu podle okolních podmínek.  Novinkou je rovněž osazení optickou mechanikou, která v modelech řady X kvůli minimalizaci hmotnosti a rozměrů doposud chyběla. I s touto mechanikou váží ale ThinkPad X300 jen okolo 1,3 kg. Výrobce ohlašuje, že nový notebook má při osazení dvěma akumulátory (ten druhý lze vložit do modulárního slotu optické mechaniky) vydržet až 10 hodin provozu. Tělo notebooku je vyrobeno z uhlíkových a skleněných vláken, což má mít pozitivní vliv na odolnost a zároveň na nízkou hmotnost.

Specifikace prvního uváděného modelu ThinkPad X300 prozrazují, že bude obsahovat 13,3" displej s rozlišením WXGA+, 1,8" SSD disk o kapacitě 64 GB, procesor Intel Core 2 Duo, modulární vyjímatelnou optickou mechaniku, vestavěnou webkamerku a podporu všech běžných bezdrátových sítí. Na trhu by se měl objevit od začátku března za cenu od 59 990 Kč bez DPH.

Michal Bareš

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení