Menu

O2 Active zdarma

02.11.2007 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
O2 má nyní WAP zdarmo

O2 Active zdarma

Mobilní portál O2 Active bude od 1. 11. 2007 uživatelům nově k dispozici zcela zdarma a navíc jim díky spolupráci s portálem Centrum.cz přinese hned několik zbrusu nových služeb jako například XChat nebo přístup k e-mailu Centrum.cz. Zákazníci O2 tak budou mít přístup k nepřebernému množství informací přímo ve svém mobilu, aniž by se museli obávat o výši vyúčtování. 

Mobilní vyhledávač Centrum.cz

Zcela nový vyhledávač od Centrum.cz, dokáže výsledky vyhledávání přizpůsobit určitému typu telefonu a rozpoznat účel hledání a podle toho uživateli nabídnout nejoptimálnější pořadí výsledků. Součástí vyhledávání je největší databáze státních institucí a  úřadů, ale i katalog firem, který obsahuje téměř 300 000 položek. Vyhledávání i jeho výsledky jsou také zcela zdarma. Pokud výsledek vyhledávání odkazuje do placených sekcí, je na to zákazník upozorněn.

E-mail Centrum.cz

Prostřednictvím svého mobilního telefonu mají zákazníci O2 nově možnost bezplatného přístupu do e-mailové schránky na portálu Centrum.cz. Stejně jako v internetovém prohlížeči si nyní mohou také ve svém mobilu přečíst příchozí poštu, odesílat nebo přeposílat e-maily či si vytvářet nové adresáře. Jediné omezení mobilního přístupu je, že si nebudou moci prohlížet přílohy. Uživatelům se zobrazí pouze jejich seznam.

XChat

Zákazníci O2 nyní mají také přístup k oblíbené internetové službě XChat přímo v telefonu. XChat nabízí příležitost nejen k  poznávání nových lidí, ale umožňuje také zapojení do různých diskusí v rámci internetového fóra. Mobilní verze nabízí podobné funkce jako na internetu - jednotlivé místnosti, vytvoření a editaci vlastního profilu, prohlížení profilů ostatních uživatelů včetně fotky.

Komentář redakce: Ani se nám nechtělo věřit, že O2 dává něco zdarma, ale skutečně je služba zdarma, bez placení za přenesená data a bez měsíčního paušálu. Podmínkou je, že neopustíte stránky O2 Active. To však není potřeba, protože na těchto stránkách naleznete všechny informace, které sháníte: Zprávy, jízdní řády, dopravu, počasí, mapy, program televize, seznamu, e-mail, chat, kina, inzeráty i horoskopy. Placená zůstává jen Erotika, Downloads a Mobilní TV, při přechodu na placenou službu však budete upozornění.

Sami jsme zvědaví, jak se služba uchytí. Naposledy dal Telecom zdarma portál Quick a všichni víme, jak dopadl. Wap je dávno přežitá technologie, na druhou stranu pro rychlý přehled informací kdykoliv a kdekoliv poslouží dobře. A když je to zadarmo, nekupte to...

Info: http://www.o2active.cz

Vratislav Klega

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení