Menu

O2 Neomezená linka

09.07.2008 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Telefónica představuje VoIP. Pozdě, ale přece.

O2 Neomezená linka

Jednoduché a přehledné řešení pro firemní zákazníky nabízí společnost Telefónica O2. Ta poskytuje službu O2 Neomezená linka, která je založena na bázi VOIP technologií a umožňuje integrovat hlasové i datové spojení s okolním světem do jediné přípojky. Služba, kterou využijí především malé a střední firmy, sází na maximální jednoduchost, komfort a možnost rychlého rozšíření o další uživatele.

VoIP jinak také IP telefonie, umožňuje jednoduše řečeno přenášet hlas přes datové linky. IP Centrex je technologie, která doplňuje VoIP o funkce pobočkové ústředny a telefonní PC aplikace jako ovládání hovorů z počítače nebo volbou z telefonního seznamu kliknutím na vyhledanou osobu.

Hlavním benefitem služeb je přístup k virtuální telefonní ústředně bez investic do jejího pořízení, správy a provozu. Virtuální znamená i to, že je možné ji využívat i na více lokalitách jako jednotného systému. Koncoví uživatelé navíc získají možnost personalizace - vlastnosti služby si mohou jednoduše nastavit přímo ze svého počítače a flexibilitu - počet uživatelů (tel. čísel) lze snadno měnit. Pro rozlišení nabídky pro oba segmenty, dostala služba pro střední a malé firmy název O2 Neomezená linka a korporátním zákazníkům je nabízena pod názvem O2 Virtuální ústředna. Služba je provozována ve spolupráci s Ericssonem Czech Republic.

Ve verzi O2 Neomezená linka zákazník navíc získá i neomezené volání na všechna pevná čísla v ČR a IP telefon dle výběru. Měsíční poplatek za uživatele pak činí 230 Kč pokud si vybere standardní IP telefon a 280 Kč pro nadstandardní verzi přístroje. Volitelně je možné si za 500 Kč pořídit balíček 1000 minut pro volání do mobilních sítí v ČR.

O2 Neomezená linka standardní IP telefon manažerský IP telefon
  • neomezené volání na pevné linky v ČR
  • virtuální ústředna
  • IP telefon
230 Kč
273,30 s DPH
280 Kč
333,20 Kč s DPH
  • 1000 volných minut do všech mobilních sítí v ČR
500 Kč
595 Kč s DPH
500 Kč
595 Kč s DPH

Cena platí za 1 uživatele (1 tel. číslo) za měsíc.

Komentář redakce: Hodně pozdě, ale přece přišla Telefónica s takovou nabídkou. Operátoři jako Viphone, Volný, Voipex, 802.cz nebo i GTS už takové služby nabízejí několik let. Uvidíme, zda Telefónica dožene ztrátu, kterou má na konkurenci v oblasti VoIP.  

Vratislav Klega

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení